WZORY na gwiazdkę 2018

Wzory na gwiazdkę w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich już po raz kolejny zapraszają poszukiwaczy wyjątkowych produktów wyposażenia wnętrz i niezwykłych prezentów na gwiazdkę! Ogarnięty z przyjemnością objął to wydarzenie patronatem.

Na parterze i dwóch piętrach zabytkowego Domu Towarowego odtworzymy atmosferę niezwykłych zakupów. Ponad 200 wystawców z meblami, grafikami, ceramiką, tekstyliami przywiezie swoje pro-dukty aby mogły znaleźć nowych właścicieli.

Jak zawsze w grudniu, na drugim piętrze specjalna strefa prezentowa z naturalnymi skarbami, przy-smakami, kosmetykami i nietuzinkową biżuterią.

W strefie Zero Waste przedstawimy projekty nurcie biodesignu i recyclingu. W sobotę o godzinie 11.30 zapraszamy na wykłady, które przybliżą główne trendy w tym kierunku i przedstawią bliżej nurt projektowania blisko natury.

Wystawa
LAYERS
by
UAU project

Layers by UAU project to wystawa, na której prezentujemy produkty codziennego użytku jak i obiek-ty, zaprojektowane do produkcji przy wykorzystaniu desktopowych drukarek 3D. Wierzymy, że roz-poczyna się nowa era, w której ludzie będą mogli produkować potrzebne i dobrze zaprojektowane przedmioty we własnym domu. Mimo, że projekty powstają w naszym studiu w Warszawie, są one niemalże od razu dostępne na całym świecie, wystarczy tylko pobrać plik i wydrukować go na dru-karce 3D. Ta forma dystrybucji nie wymaga pośredników, przestrzeni magazynowej przez co mini-malizuje ślad węglowy. Ponieważ cały proces jest zdigitalizowany nasze projekty mogą być łatwo personalizowane tak by jak najlepiej pasowały do każdej przestrzeni. Do swoich projektów używamy wyłącznie biodegradowalnych lub wysoce przetwarzalnych bioplastików.

Wykłady w strefie Zero Waste – II piętro godzina 11.30

Program wykładowy:

11.30 – 12.00 „Słomki to dopiero początek, czyli jak pozbyć się plastiku ze swojego życia” Michał Bachowski. Z wykształcenia ekonomista i design manager, z zamiłowania uzależniony od Internetu obserwator wszelkich nowych tendencji w obszarach wzornictwa, technologii, mediów oraz marketingu. Creative content manager portalu Noizz.pl.

12.10 – 12.40 „We are aiming at zero – zero waste w procesie projektowania i produkcji” – UAU pro-ject to multidyscyplinarne studio projektowe z Warszawy. Tworzą je absolwenci Wzornic-twa Przemysłowego warszawskiej ASP – Justyna Fałdzińska i Miłosz Dąbrowski. Obecnie skupiają się głównie na projektowaniu przedmiotów codziennego użytku do produkcji przy użyciu domowych drukarek 3D, i bioplastiku.

12.45 – 13.15 „Kami. Pochówek nomadyczny” – Martyna Ochojska – projektantka produktu i graficzka. Razem z Jo Jurga stworzyły markę NURN.design for death, która zajmuje się designem funeralnym. Jednym z ich flagowych projektów jest linia biodegradowalnych urn Kami które odpowiadają na narastającą potrzebę pochówku nie związanego z żadną istniejącą ceremonią pogrzebową, a zgodnego z polskim prawem.

13.30 – 14.00 „SCOBY packaging – materiał przyszłości” Róża Rutkowska opowie o wymyślo-nym przez siebie biodegradowalnym, jadalnym materiale do produkcji opakowań SCOBY, który już niedługo mogą stać się rewolucyjnym zastępstwem plastiku. Róża jest absol-wentką poznańskiego School of Form, bada interakcje między wzrostem a produ-kowaniem, chce zredefiniować pojęcie wytwarzania.

14.15 – 14.45 „Biodizajn, przemyśleć przyszłość współistnienia” Marek Głogowski – to młody projektant, który aktualnie pracuje w Eindhoven nad kolejnym projektem ze spektrum bi-odesignu wraz z Erikiem Klarenbekiem oraz Blue City w Rotterdamie. Opowie o swoich projektach, w których do budowy mebli i lamp używa grzybów. Dzięki jego pracy możemy sprawdzić jak to jest wyhodować sobie meble!

15.00 – 15.30 “Znikąd z miłością” Olga Zelenska. projekt to seria pocztówek, z których każda zawiera w sobie nasiona roślin. Wykorzystując tradycyjne metody papiernicze i przet-warzając odpady papierowe, autorka stworzyła biodegradowalne pocztówki, które można zabrać w podróż z domu. Po osiedleniu się w nowym miejscu, można wrzucić kartkę do gleby, aby dać życie roślinom przywiezionym z ojczyzny.

Warsztaty i spotkania w strefie Zero Waste.

Sobota 8.12

14.00 -16.00 „ Wypleć lampę ze sznurków” – warsztat z magazynem Czas na Wnętrze. Opanowu-jemy podstawowe makramowe sploty i wyplatamy lampę!

15.00 – 16.00 „Zielone w walce ze smogiem” – Czy rośliny mogą zostać naszymi sprzymierzeńcami w walce o czyste powietrze? Jak dobierać rośliny domowe, żeby nasza domowa dżungla stała się zielonym filtrem? Podczas warsztatów poznacie podstawowe zasady pielęgnacji roślin, żeby długo cieszyły się zdrowiem. Każdy z uczestników wróci do domu z nowym zielonym przyjacielem! Warsz-taty poprowadzi Małgosia Galińska, pani od roślin z Roślinny STOR.

16.00 -18.00 sobota i 16.30 – 18.30 Niedziela – Recyklingowe Kubraki – warsztaty rodzinne
Zapraszamy na warsztaty z tworzenia recyklingowych kubraków, czyli jedynych w swoim rodzaju osłonek. Kubraki wykonamy z produktów z odzysku – głownie kartonów, które następnie pomaluje-my, pokolorujemy, wykleimy w taki sposób, by każdy był niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju . Dodatkowo, do każdej recyklingowej osłonki dopasujemy roślinę oraz dowiemy się jak o nią dbać by rosła bujnie i jeszcze długo cieszyła oko.

16.00 – 18.00 ( sobota, niedziela) Aanda craft Notesy – nauczymy się tworzyć ręcznie notesy, zszy-wać je i oprawiać.

Dla dzieci

11.00 – 13.00 ( Sobota, niedziela) „Tashka – Misza i Grisza mówią: Ho! Ho! Ho!”

Święty Mikołaj coraz bliżej! W tym roku ma wyjątkowych pomocników. To Misza i Grisza w bardzo świątecznym nastroju. Wydawnictwo TASHKA zorganizuje kreatywne warsztaty plastyczne z boha-terami książek o przygodach Miszy i Griszy. Uczestnicy pod czujnym okiem animatora przygotują kukiełki Misia Miszy, a później wystroją go na Świętego Mikołaja – będą lepić, wycinać i ozdabiać z pomocą tasiemek, brokatów i wycinanek.

13.00 – 15.00 Świąteczne warsztaty mydlarskie dla dzieci – dzieci przygotują świąteczne wersje wła-snych mydełek z gliceryny!

Niedziela 9.12

11.00 -14.00 Świąteczne pająki – kreatywne, kolorowe, świąteczne warsztaty, które poprowadzi Pat-ka Smirnow z Pracowni nr.13.Razem weźmiemy na warsztat słomki i stworzymy z Wami piękne i kolorowe dekoracje świąteczne inspirowane sztuką ludową:bombki, małe pająki miejskie, które przy-noszą domowi szczęście, kolorowe łańcuchy na Wasze choinki a także same choinki, które mogą zastąpić drzewka.
Przypomnimy sobie dzieciństwo.Nie ma limitu wieku. Zapraszamy z dobrymi humorami i chęcią do pracy .

14.30-16.30 bePRESENT warsztat. Wszyscy to znamy. Szukasz pięknych papierów, idealnych wstążek. Wkładasz w pakowanie mnóstwo serca.. . Później już tylko czekasz, aż dopieszczony po-darunek trafi w odpowiednie ręce…i start! Wszyscy do rozpakowania prezentów marsz! Pięć minut później nasze opakowania zajmują wygodne miejsce w śmietniku…
Jednak co zrobić z barwionymi papierami, foliami etc., które z recyklingiem mają niewiele wspólne-go? No właśnie…można inaczej. Na warsztatach poprowadzonych przez Klaudię Żochowską z be-PRESENT dowiemy się jak nie wpakować się w ekologiczne tarapaty przy okazji szykowania poda-runków. Używając wyłącznie materiałów pochodzących z recyklingu, natury i dających się użyć po-nownie! Przyjdź i dowiedz się jak to zrobić kreatywnie i z głową!

15.00 – 16.30 Makramowa siatka na zakupy: recykling starych tiszertów
Stare tiszerty po pocięciu na paski stają się idealnym materiałem do wyplatania. Podczas warszta-tów nauczymy się jak efektywnie ciąć niepotrzebne tiszerty a następnie jak techniką makramy wypla-tać z nich siatki na zakupy. Poznamy podstawowe węzły i zasady tworzenia siatek o różnych grubo-ściach oczek. Torba wielokrotnego użytku uchroni nas przed koniecznością używania plastikowych reklamówek. Zapewniamy materiały ale też zachęcamy do przynoszenia niepotrzebnych tiszertów do recyklingu. Zapraszamy młodzież i dorosłych.

Dla dzieci

14.00-15.00 Łańcuchy z papierków po cukierkach.
Podczas warsztatów nauczymy się tworzyć piękne łańcuchy choinkowe ze zużytych papierków po cukierkach, kolorowych opakowań i starych gazet. Ta sztuka znana dawniej w każdym domu została niemal zapomniana. Zamiast kupować gotowe ozdoby wykonamy własne, w dodatku wykorzystamy coś, co zwykle ląduje na śmietniku. Nasze babcie i dziadkowie wiedzieli, co to Zero Waste! Zachę-camy do przynoszenia własnych opakowań po cukierkach lub innych ładnych papierków.

Wszystkie warsztaty są bezpłatne, prosimy jednak o rezerwację poprzez formularz, i sprawdzenie dostępności.

Link do formularza zgoszeniowego na warsztaty:
https://goo.gl/forms/P0AXyCkSCOY76jYL2

Patroni medialni:
Vogue, KUKBUK, Going, PLN design, Co jest grane, Kampus, STGU, Noizz, Czas na wnętrze, Do-bre wnętrze, Warsawholics, ExclusiveMag, Decoration & Design, Living Room, Dekorian, Pa-paya.rocks, Ogarnięty.pl, Example.pl, Sztuka wnętrza, Lounge magazyn, Kuchnia i technika, Woman News,Lounge Magazyn, Westwing,

WZORY na Gwiazdkę
Edycja ZERO WASTE

8-9 grudnia
11.00-19.00
Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy
ul Bracka 25
Wstęp wolny

Bracka 25, 00-021 Warszawa, Polska

Grzybu

Komentarze