X Piknik z klimatem

X Piknik z klimatem

W niedzielę, 27 sierpnia, w godz. 11.30-16.30 zapraszamy mieszkańców stolicy na X Piknik z klimatem na Placu Zamkowym. Warszawiacy w ciekawy i przyjemny sposób będą mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat środowiska i ochrony klimatu. Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem – Każda podróż może być klimatyczna.

– Zachęcamy mieszkańców do korzystania z transportu publicznego, którego tabor wymieniamy na niskoemisyjny. Po ulicach Warszawy kursują już hybrydy, autobusy gazowe i elektryczne, co przynosi wymierne korzyści pasażerom i środowisku naturalnemu – mówi Renata Kaznowska, zastępca Prezydent m.st. Warszawy i dodaje – Rozwijamy również infrastrukturę rowerową i system wypożyczalni rowerów miejskich Veturilo.

Piknik z klimatem to cykliczne wydarzenie ekologiczno-kulturalne, organizowane w stolicy już tradycyjnie w ostatnią niedzielę wakacji. W tym roku tematem przewodnim jest niskoemisyjny transport i jego rola w walce ze zmianami klimatu. Uczestnicy będą mogli dowiedzieć się, jak ważne są decyzje dotyczące wyboru środka transportu oraz w jaki sposób podróżować, szanując środowisko i chroniąc klimat.

– W trakcie Pikniku będziemy promowali ekologiczne sposoby poruszanie się po mieście, opowiemy w jaki sposób podróżować, szanując środowisko i chroniąc klimat – mówi Leszek Drogosz, dyrektor Biura Infrastruktury Urzędu m.st. Warszawy.

Na miłośników dwóch kółek, a także na rodziny z dziećmi czekać będzie wiele atrakcji w specjalnie stworzonych strefach, takich jak: rowerowy tor przeszkód, egzamin na listonosza, wielka gra planszowa o tematyce rowerowej czy strefa zabaw sportowych. Znajdzie się tu miejsce zarówno na zdrową rywalizację, jak i na kreatywną zabawę.

Uczestnicy pikniku będą mogli także wziąć udział w wielkoformatowej grze w statki. Ponadto podczas wydarzenia popularyzatorzy tematyki Nordic Walking będą odpowiadali na pytania wszystkich zainteresowanych. Będzie można również obejrzeć bezemisyjną ciężarówkę czyli rower cargo oraz prawdziwy autobus elektryczny.

Dla najmłodszych zostanie wystawione przedstawienie „Teatrzyk jak się patrzy” w wykonaniu jednoosobowego teatru walizkowego Zbigniewa Dmitrocy.

Wydarzenie organizowane jest w ramach „Partnerstwa dla Klimatu” – platformy współpracy zrzeszającej ambasady, organizacje pozarządowe oraz firmy, które realizują innowacyjne działania informacyjno-edukacyjne na rzecz zapobiegania zmianom klimatu.

Grzybu

Komentarze