X Warszawski Konwent Gier Strategicznych GRENADIER

X Warszawski Konwent Gier Strategicznych GRENADIER

X Warszawski Konwent Gier Strategicznych GRENADIER poświęcony będzie propagowaniu wszelkiego rodzaju gier historycznych i pokazów rekonstrukcji historycznej.

Spotkanie organizowane przez: warszawski Dom Kultury Śródmieście, Pracownię Mikromodelarstwa i Gier Strategicznych STRATEG i GROT, przy współorganizacji z Urzędem do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, Muzeum Niepodległości, Muzeum Wojska Polskiego, Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego oraz Klubu Wojsk Lądowych.

Pomysł zorganizowania konwentu wargamingowego powstał z inicjatywy Tomasza Kowalczyka instruktora z warszawskich Pracowni Mikromodelarstwa i Gier Strategicznych STRATEG oraz GROT, przy współpracy z firmą Wargamer.

Konwent GRENADIER organizowany jest zarówno dla osób, które nie miały kontaktu z grami historycznymi, a interesują się szeroko pojętą historią lub militariami, jak również dla doświadczonych graczy. Konwent ma być doskonałą okazją, do zobaczenia „w akcji” systemów i gier, o których do tej pory jedynie się słyszało lub czytało. Ponadto konwent ma dać wszystkim osobom aktywnie uczestniczącym w tym hobby możliwość sprawdzenia swych umiejętności dowódczych podczas organizowanych w trakcie jej trwania turniejów. Ponadto w czasie imprezy będzie można zobaczyć prezentacje makiet i modeli do gry przygotowanych przez kluby i grupy wargamingowe. Podczas konwentu odbywać się będą także pokazy grup rekonstrukcyjnych z różnych epok historycznych, od starożytności poczynając, a na czasach współczesnych kończąc.

W tego rocznej edycji GRENADIERA zostaną przeprowadzone 3 rekonstrukcje: Walki na przedpolach Warszawy – wrzesień 1939, Powstanie Warszawskie 1944, zakończenie II wojny światowej maj 1945.

Organizatorzy imprezy zapraszają wszystkie osoby zainteresowane grami strategicznymi, historią i militariami oraz rekonstrukcją historyczną do odwiedzenia CYTADELI WARSZAWSKIEJ (wejście przez Bramę Straceń, od strony ulicy Wybrzeże Gdyńskie) w dniach 23-24 maja 2015 roku.

23 maja, godz 12.00 – 18.00
24 maja, godz 12.00 – 16.00
Cytadela warszawska
Wstęp wolny!
Źródło: http://www.grenadier.wargamer.pl/

HK
Latest posts by HK (see all)

Komentarze