XIX Festiwal Nauki w Warszawie

XIX Festiwal Nauki w Warszawie

Druga połowa września to już tradycyjnie czas odbywającego się w stolicy największego festiwalu naukowego w Polsce i jednego z największych w tej części Europy.

Przez ponad tydzień dla wszystkich zainteresowanych otwierają swoje drzwi szkoły wyższe i instytuty badawcze, ale także wiele instytucji i towarzystw kulturalnych, naukowych i edukacyjnych. Podczas festiwalu będzie można spotkać się i porozmawiać ze znanymi i cenionymi polskimi naukowcami, ludźmi, dla których nauka jest pasją, sposobem na życie, źródłem inspiracji.

Festiwal daje szansę poznania nauki ‚od kuchni’, popularyzuje wiedzę i osiągnięcia naukowe polskich badaczy, mówi o najnowszych odkryciach, pomaga znaleźć odpowiedzi na szereg pytań dotyczących otaczającego nas świata.

W tym roku warszawski Festiwal Nauki odbywa się już po raz dziewiętnasty. W jego ramach organizowanych jest blisko 1000 różnych imprez.

Program Festiwalu Nauki podzielony jest na trzy części: program lekcji, klubów młodzieżowych i program spotkań. Lekcje festiwalowe przeznaczone są dla zorganizowanych grup szkolnych.
Program spotkań podzielony jest na:

Debaty główne

Kluby – spotkania popołudniowe, otwarte dla wszystkich, odbywające się od 19 do 25 września
Kluby młodzieżowe – spotkania przeznaczone głównie dla młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych
Spotkania weekendowe – w weekendy 19-20 i 26-27 września
Wieczór z Nauką – wieczorne spotkania odbywające się 25 września
Spotkania dla Dzieci – przeznaczone dla dzieci do 12 roku życia
Każda lekcja i spotkanie ma w serwisie rozbudowany opis z odnośnikami ułatwiającymi odnalezienie podobnych wydarzeń według różnych kryteriów: dziedzin, typów szkół i klas dla lekcji, typów spotkań oraz organizatorów. Poniższe odnośniki prowadzą do stron wyszukiwania lekcji i spotkań według różnych schematów, tak aby najłatwiej było Państwu odnaleźć interesujące wydarzenia

Dokładny program wydarzeń znajdziecie tu: http://festiwalnauki.edu.pl/node/1446

19 – 27 września
Wstęp wolny!

HK
Latest posts by HK (see all)

Komentarze