Za darmo: spacer po Powiślu

Za darmo: spacer po Powiślu

Która hollywoodzka gwiazda mieszkała na Powiślu? Gdzie warszawiacy mogli odetchnąć tatrzańskim powietrzem? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań usłyszą uczestnicy kolejnego spaceru z cyklu „Butem po Wawie”. Znany i lubiany przewodnik Rafał Dąbrowiecki zabierze zainteresowanych Powiślem mieszkańców miasta na pełną niespodzianek wycieczkę już w najbliższą niedzielę (23 listopada).

Powiśle, czyli fragment miasta, ciągnący się wzdłuż warszawskiej skarpy, ze względu na swoje nadrzeczne położenie i ryzyko powodzi nie rozwijał się równie dynamicznie jak część Warszawy położona wyżej. W czasie spaceru będzie można przekonać się, jak bardzo zmienił się ten fragment miasta będący dziś klimatyczną ostoją spokoju.

Wycieczka będzie także pretekstem do poszukania reliktów tego Powiśla, którego już nie ma. Podczas przechadzki uczestnicy dowiedzą się też:
– gdzie stoi poniemiecki bunkier i czy na pewno ma coś wspólnego z Niemcami,
– którędy przebiegałaby trasa W-Z, gdyby powstała przed wojną,
– gdzie regał na książki stoi pod chmurką,
– który budynek powstał dzięki zaradności najpopularniejszej świętej,
– gdzie trenowali warszawscy cykliści,
– gdzie stał gmach, w którym się „małpy zagraniczne biły”.

Spacer odbędzie się w niedzielę 23 listopada. Zbiórka pod pomnikiem Bolesława Prusa na skrzyżowaniu Krakowskiego Przedmieścia i Karowej o godzinie 13:00. Przewidywany czas: 2 godziny.

Wycieczka jest bezpłatna.

Grzybu

Komentarze