Zabytkowe autobusy kursują całe wakacje

Zabytkowe autobusy kursują całe wakacje

Nie lada gratka dla mieszkańców stolicy! W każdy weekend lipca i sierpnia na podróż zabytkowym autobusem po prawobrzeżnej Warszawie. Uczestnicy wycieczki wspólnie z przewodnikiem będą odkrywać fascynującą historię Pragi.

Podobnie jak w zeszłym roku, można przenieść się z Warszawskiej Strefy Rodziny przy Podzamczu do Strefy przy Ognisku „Praga” za pomocą rodzinnej przejażdżki zabytkowym autobusem „ogórkiem”. Autobus kursować będzie tylko w jednym kierunku. Wyrusza z przystanku autobusowego na Rynku Nowego Miasta (w punkcie oznaczonym logo Warszawskiej Strefy Rodziny), zatrzymuje się u bram Ogniska „Praga”, a kończy swoją trasę przy PGE Narodowym lub pod Pałacem Kultury i Nauki, których zwiedzanie wpisane jest w program przejażdżki.

Odjazdy autobusu zaplanowane są w każdą sobotę lipca i sierpnia na godz. 11.00, 13.00 i 15.00. Podczas każdego kursu na pokład wchodzi ok. 40 pasażerów. Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc.

Ciekawostki na trasie
Autobus wyrusza z Rynku Nowego Miasta, jedzie przez most Śląsko-Dąbrowski, al. Solidarności i Sierakowskiego, gdzie mija Kościół św. Floriana i św. Michała Archanioła przy pl. Weteranów 1863 r. – najważniejszą świątynię na Pradze. Następnie jedzie ul. Okrzei, gdzie uczestnicy zobaczą kino Praha i dawny praski Powszechny Dom Towarowy. Pokonuje ul. Targową, Wileńską, Inżynierską, której historia znana jest z pierwszego tramwaju konnego i ul. 11 Listopada, aby zatrzymać się u bram Ogniska „Praga” przy ul. Środkowej 9, gdzie najmłodsi będą mieli okazję skorzystać ze specjalnie przygotowanych dla nich atrakcji. Wycieczkowicze będą zwiedzać również Pałacyk Konopackiego – dawną rezydencję założyciela Nowej Pragi. Czeka ich też spacer w rejon bazaru Pachulskiego i Domańskiego, a następnie wsiadają do autobusu na ul. Stalowej, aby kontynuować podróż ul. Wileńską, Targową, Ząbkowską, Brzeską znaną z Bazaru Różyckiego – legendy praskiego handlu. Dalej autobus kieruje się ul. Kijowską, przejeżdża obok dworca Wschodniego, mknie ul. Targową i Zamoyskiego, aby zatrzymać się przy fabryce czekolady Wedla. Pod koniec trasy kieruje się ul. Gocławską, Mińską, Grochowską, gdzie mija Konkatedrę Matki Boskiej Zwycięskiej na Kamionku i Soho Factory – dawne industrialne serce Kamionka. Przejażdżka kończy swój bieg przy PGE Narodowym lub pod Pałacem Kultury i Nauki, których zwiedzanie wpisane jest w program wycieczki. W czasie podróży pasażerowie wspólnie z przewodnikiem będą odkrywać fascynującą historię Pragi.

Wymienione powyżej miejsca to nie wszystkie atrakcje, które zostały przewidziane w programie wycieczki. Na stronie www.centrumwspieraniarodzin.pl można sprawdzić dokładną trasę przejazdu autobusu oraz dokonać rezerwacji miejsca.

Jeżeli pogoda na zewnątrz nie zachęca do spacerów, tym bardziej zapraszamy na wycieczkę. Autobus jest w pełni zadaszony, więc nie ma obawy o przemoknięcie.

Grzybu

Komentarze