Off na Zakręcie – Zakręcone Komedie

Off na Zakręcie - Zakręcone Komedie

Od stycznia zapraszamy do Bielańskiego Ośrodka Kultury na Estrady 112 na nowy cykl filmowy. Podczas pokazów Offu na zakręcie zaprezentujemy krótkometrażowe produkcje autorów z różnych stron świata. Wybraliśmy dla Państwa filmy spoza nurtu komercyjnego, choć na ekranie często będzie można zobaczyć znanych aktorów. Te filmy powstały z potrzeby opowiedzenia historii – o codziennym życiu, o tematach ważnych, a często pomijanych w sztuce głównego nurtu. Reżyserzy tych filmów poświęcili wiele czasu i energii, by wzruszyć, rozbawić lub zaskoczyć widza, by nawiązać z nim szczególną więź. Program pokazów przygotowuje Maciej Misztal, dyrektor Lubelskiego Festiwalu Filmowego.

Zapraszamy! Wstęp wolny!

piątek, 20 stycznia 2017, godz. 19.00

Zakręcone Historie
Do życia warto podchodzić z dystansem, bo wtedy można spojrzeć na problemy dnia codziennego w zupełnie inny sposób. Zapraszamy na pokaz zakręconych komedii, które bawią do łez, a jednocześnie budzą refleksje.

La Metafora del piccione, reż. Miguel Murciano (Hiszpania) 20’
Diego chce się oświadczyć Sarze, ale kiedy wychodzi z domu, atakuje go gołąb. A to dopiero początek serii niezwykłych zbiegów okoliczności…

Straż graniczna, reż. Peter Baumann (Niemcy) 15’
Dwóch strażników granicznych próbuje szybko rozwiązać poważny problem, ponieważ spieszą się na mecz.

Hitler w operze, reż. Michał Grzybowski (Polska) 27’
Aaron, spokojny śpiewak operowy z Izraela, przyjeżdża do Polski do prowincjonalnego teatru na gościnny występ. Podczas prób towarzyszy mu uczucie, że jest obserwowany. Za kurtyną zauważa osobę, która, wygląda jak… Hitler.

Fake, reż. Ivan Kitayev (Rosja) 29’
W prowincjonalnej kostnicy pewnego dnia pojawią się zwłoki mężczyzny, który do złudzenia przypomina Lenina.

Czas pokazu: 93 min
Po projekcji – rozmawiamy, dyskutujemy… jeśli skończmy się śmiać 🙂

Bielański Ośrodek Kultury, Filia Estrady 112

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze