Zamiast zostawiać śmieci nad Wisła, wymień je na prezenty

Zamiast zostawiać śmieci nad Wisła, wymień je na prezenty

Rok temu punkt skupu cieszył się dużą popularnością, dlatego zdecydowano się uruchomić dwa takie miejsca także w tym roku.

Zasada jest prosta – oddajemy plastikowe butelki i kubki, a w zamian dostajemy prezenty. Specjalne pawilony na tworzywa staną już w piątek i będą dostępne w każdy piątek i sobotę przez miesiąc. W tym roku pojawią się dwa pawilony, które będą zlokalizowane po prawej i lewej stronie rzeki.

Ten po lewej stronie Wisły stanie przy moście Poniatowskiego, w tym samym miejscu, co rok temu. Za dziesięć odpadów dostaniemy kupon o wartości 5 zł. Za ich większą ilość będziemy mogli skorzystać z wybranej atrakcji wodnej.

Do wyboru jest m.in. godzinny rejs szybką motorówką z Miami Wars, rejs z przewodnikiem z Taxi Wisła, czy spływ kajakiem.

Po prawej stronie pawilon stanie w okolicach plaży Poniatówka. Tam będą wymieniane odpady na szczapy drewna. Ma to uświadomić warszawiaków, że nie wolno wycinać drzew i krzewów na opał.

Cała akcja jest realizowana w ramach kampanii „Dzielnica Wisła”. W zeszłym roku skup nad Wisłą cieszył się dużą popularnością. Wtedy jednak w prezencie rozdawano środki przeciw komarom.

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze