Zbiórka dla pani Iwony

Zbiórka dla pani Iwony

Zwykłego dnia Kasia Grzechowiak przechodziła Krakowskim Przedmieściem, mijając ludzi rozdających ulotki. Jedna z pań, która oprócz wręczenia kawałka papieru opowiedziała kilka zdań o zaletach reklamowanej restauracji, zwróciła jej uwagę. Było zimno, więc po wyjściu ze sklepu Kasia kupiła kubek gorącej czekolady w jednym z okienek na Starym Mieście i wręczyła go pani Iwonie. Zaczęły rozmawiać, a jej historia tak poruszyła Kasię, że obiecała poszukać pomocy.

Pani Iwona ma 70 lat i jest matką niepełnosprawnego syna. Mieszka pod Warszawą, skąd z powodu długów grozi jej eksmisja. Mimo odległości i swojego wieku wytrwale szuka każdej pracy, aby utrzymać syna oraz zapracować na dług.

Akcja rozpoczęła się banalnie – od informacji na Facebooku. Oprócz spodziewanych komentarzy pojawił się także duży odzew – najpierw wśród znajomych, później coraz dalej. Ludzie proponowali najróżniejsze formy współdziałania w organizacji akcji pomocy. Z tego zrodził się pierwszy etap, czyli zbiórka suchej żywności i środków czystości, które mogą odciążyć finansowo panią Iwonę.

-Obecnie zbieramy jedzenie o długim terminie przydatności, czyli makarony, kasze, sosy, konserwy i bandaże peha crepp, które są potrzebne synowi pani Iwony do zmiany opatrunku.  – mówi Kasia Grzechowiak, inicjatorka wydarzenia.

W dalszych planach jest pomoc prawna dla pani Iwony oraz znalezienie stałego miejsca zatrudnienia.

https://www.facebook.com/events/1005753346137560

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze