Zimowa Otwarta Ząbkowska 2016

Zimowa Otwarta Ząbkowska 2016

6 i 7 stycznia ulica Ząbkowska po raz pierwszy zimą zostanie zamknięta dla ruchu drogowego i otwarta dla mieszkańców. Zimowa „Otwarta Ząbkowska” ma być okazją do spotkania i wspólnotowego dzielenia się czasem świąt, szczególnie że przypada on między kończącymi się Bożym Narodzeniem i Chanuką a początkiem obchodów prawosławnych i greckokatolickich.

Działania Zimowej Otwartej Ząbkowskiej będą realizowane w różnych miejscach ulicy Ząbkowskiej i okolicach, od okresu przedświątecznego aż do kulminacji, czyli weekendu 6 i 7 stycznia 2017 r. Ideą zimowej edycji jest wspólne świętowanie. Wydarzenia będą odwoływać się do współistniejących niegdyś na Pradze kultur. W sobotę, 7 stycznia, wzdłuż ulicy stanie stół, do którego mieszkańcy zaproszą gości. Biesiadę poprzedzi wspólne gotowanie.

W namiocie rozstawionym wzdłuż ulicy odbędzie się koncert pt.: „Wschód – Zachód: Przystanek Praga”, nawiązujący do wielokulturowości warszawskiej Pragi. Wystąpią też artyści z grup Fantazio (Francja/Włochy/Węgry) i Nagual (Białoruś), którzy łączą wysublimowane dźwięki z energią gwarnej, praskiej ulicy. Ponadto, Jan Kubicki stworzy z lodu „Praską Syrenkę”, a pracę artysty będzie można obserwować na bieżąco. Odbędzie się Giełda Niechcianych Prezentów, warsztaty dla dzieci i dorosłych, slam literacki oraz wystawy i spotkania z artystami. Na wydarzenie zapraszać będą Kolędnicy.

– Zimowa Otwarta Ząbkowska jest kolejnym dowodem na to, że program rewitalizacji na Pradze realizujemy dla mieszkańców i wszystkich, którzy kochają tę część miasta. Zapraszamy do wspólnego świętowania. – mówi Michał Olszewski wiceprezydent Warszawy.

Zimowa edycja jest kontynuacją odbywającego się od dwóch lat letniego festiwalu Otwarta Ząbkowska. Jego organizatorami są: Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera, Stowarzyszenie Hokuspokus, Fundacja Zmiana, Stowarzyszenie Warszawskie Bractwo Bartne oraz Stowarzyszenie My. Wydarzenie jest organizowane w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m. st. Warszawy.

 

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze