Zimowy Wieczór Światła 2017

Zimowy Wieczór Światła 2017

Już 18 lutego 2017 r. zapraszamy na Zimowy Wieczór Światła, podczas którego będzie można zobaczyć Łazienki Królewskie w niezwykłej iluminacji. Wieczorny spacer z lampionami po historycznych ogrodach zakończony nastrojowy koncert przed Pałacem na Wyspie. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Zimowy Wieczór Światła – wydarzenie międzynarodowego projektu „Ogrody Światła” – odbywa się już po raz piąty. To jedyna szansa w roku, by przejść się z lampionami po łazienkowskich ogrodach i zobaczyć, jak z mroku wyłaniają się magicznie oświetlone obiekty letniej rezydencji Stanisława Augusta oraz otaczające je drzewa.

Start – godz. 19.00

Zimowy Wieczór Światła rozpocznie się o godz. 19.00 przy wejściach na trasy, które poprowadzą spacerowiczów przez rozświetlone ogrody aż na taras Pałacu na Wyspie, gdzie odbędzie się finałowy koncert. Każdy z gości może wybrać jeden ze szlaków.

Trasa czerwonych lampionów będzie miała swój początek przy bramie Łazienek Królewskich od ul. Gagarina. Dalej pobiegnie wzdłuż Ogrodu Modernistycznego, obok Amfiteatru, przez tzw. Ogród Włoski do Pałacu na Wyspie. Trasa zielonych lampionów rozpocznie się przy Ermitażu i będzie wiodła przez Ogród Chiński. Trasa niebieskich lampionów wystartuje przy wejściu nieopodal Pomnika Chopina (od Al. Ujazdowskich). Następnie biec będzie wzdłuż Ogrodu Romantycznego i dalej – Promenadą Królewską do Pałacu na Wyspie.

Zakup lampionów
Na starcie każdej z tras staną stoiska, gdzie od godz. 18.00 będzie można nabyć lampiony w cenie 10 zł za sztukę. Można je też kupić wcześniej, od 16 lutego, w kasach Muzeum i otrzymać dodatkowo bezpłatną wejściówkę do wybranego obiektu Łazienek Królewskich.

Finał – koncert o godz. 19.40

Spacer każdą z trzech tras dostarczy gościom Łazienek niezapomnianych wrażeń. Będzie można podziwiać specjalnie przygotowane iluminacje zabytków i ogrodów, posłuchać opowieści naszych edukatorów, a także zrobić sobie zdjęcie z aktorami w XVIII-wiecznych strojach. Dodatkową atrakcją będzie muzyka wykonywana na żywo na instrumentach perkusyjnych.

Na uczestników spaceru na stoiskach przy Promenadzie Królewskiej (nieopodal Pałacu na Wyspie) czekać też będzie gorąca herbata.

O godz. 19.40 na tarasie Pałacu na Wyspie rozpocznie się wielki finał – koncert zespołu The New Brass Trio w składzie: Przemysław Skałuba (saksofon tenorowy), Damian Marat (trąbka) i Wojciech Baranek (tuba). Muzycy zagrają najpopularniejsze utwory m.in. Bacha, Haydna, Mozarta i Händla. Koncert potrwa 30 minut.

Międzynarodowe wydarzenie
18 lutego 2017 r. Zimowy Wieczór Światła odbędzie się także w rezydencjach, które wraz z Łazienkami Królewskimi, tworzą projekt „Ogrody Światła”. Są to: Park Księcia Pücklera w Bad Muskau (Niemcy), Muzeum Carskie Sioło w Sankt Petersburgu (Rosja), Rezydencja Księcia Gonga w Pekinie (Chiny), Zamek w Lunéville (Francja) oraz Zamek Frederiksborg w Hillerød (Dania). Historię tych rezydencji przybliżą spacerowiczom filmy wyświetlane podczas Zimowego Wieczoru Światła na tarasie Pałacu na Wyspie.

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze