Zmiany w ruchu na ul. Grzybowskiej i Trasie Toruńskiej

Zamknięcie ulicy Ogólnej

Trwa przebudowa Trasy Armii Krajowej – prawie pięciokilometrowy odcinek zmienia się w drogę ekspresową. Wykonawca zapowiada kolejne zmiany w ruchu drogowym.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przebudowuje Trasę AK do parametrów drogi ekspresowej S8. Prace budowlane trwają na całym odcinku drogi – od ul. Modlińskiej do Powązkowskiej. Samochody jeżdżą w obydwu kierunkach wyremontowaną już północną nitką trasy a ekipy budowlane weszły na część południową. Wykonawca prac zapowiada kolejne zmiany w ruchu drogowym.

W nocy z 23 na 24 kwietnia w godz. 22.00 – 6.00 na moście zawężana będzie jezdnia główna Trasy Armii Krajowej prowadząca w kierunku wschodnim – lokalnie wyłączany z ruchu będzie lewy pas.

W weekend (od 24 kwietnia ok. godz. 22.00 do 27 kwietnia ok. godz. 6.00) zwężona o prawy pas ruchu będzie zachodnia (w kierunku ronda S. Starzyńskiego) jezdnia ul. Modlińskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Elektronową do tymczasowej zatoki autobusowej. Ponadto zamknięta zostanie łącznica prowadząca z Trasy Toruńskiej od strony Marek na ul. Jagiellońską w kierunku ronda S. Starzyńskiego (relacja wschód – południe). To połączenie  będzie możliwe poprzez zjazd na pętlę autobusową „Żerań”.

Natomiast w  nocy z 24 na 25 kwietnia (piątek/sobota) w godzinach nocnego wyłączenia ruchu tramwajowego planowana jest wymiana kabli sygnalizacji świetlnej na ul. W. Broniewskiego. Z tego powodu zwężona o prawy pas zostanie zachodnia jezdnia (prowadząca w kierunku centrum) ul. Broniewskiego na długości ok. 10 m przed przejazdem przez torowisko tramwajowe.

Od poniedziałku, 27 kwietnia zwężona będzie ul. Grzybowska przy skrzyżowaniu z ul. Wronią. Utrudnienie związane są z budową sieci ciepłowniczej. Prace budowlane zostały podzielone na dwa etapy. Od 27 kwietnia do 18 maja wyłączony z ruchu będzie prawy pas ul. Grzybowskiej na odcinku od ul. Wroniej do przystanku autobusowego (w kierunku ul. Towarowej). W tym czasie wprowadzony zostanie zakaz skrętu w lewo w ul. Wronią dla jadących od ul. Towarowej. W drugim etapie, od 19 do 28 maja, zamknięty zostanie wlot ul. Wroniej (od strony ul. Chłodnej). W tym czasie nie będzie możliwości skrętu z ul. Grzybowskiej w ul. Wronią w kierunku ul. Chłodnej ani przejechania przez skrzyżowanie w ciągu ul. Wroniej. Dojechać do ul. Chłodnej można ul. Towarową.

źródło: www.um.warszawa.pl

Grzybu

Komentarze