Żywiec Miejskie Granie: Eldo + Liveband

Żywiec Miejskie Granie: Eldo + Liveband

W ramach cyklu Miejskie Granie sponsorowanego przez markę Żywiec organizatorzy zapraszją do Plażowej na kolejne koncerty! Już 15 sierpnia zagra Eldo!

Eldo – wł. Leszek Kaźmierczak, ur. 1979r, wychowany na warszawskim Bemowie; raper, muzyk, aktor oraz warsawianista. Członek nie istniejącego już zespołu Grammatik, współtworzonego wraz z Jotuze, a także jeden z trzech pomysłodawców zespołu Parias. Od 1998r zaangażowany w kulturę hip-hopową na wszelkich płaszczyznach. Autor i współautor tekstów na trzynastu albumach. W 2001r jako Grammatik przygotował muzykę do spektaklu „Przypadek Klary” w reż. Pawła Miśkiewicza wystawianego w Teatrze Polskim we Wrocławiu, gdzie przez 6 lat występowali. Współpracował z takimi osobistościami jak DJ Vadim, Indy Wich czy Leszkiem Możdżerem. Kilkukrotnie zapraszany był na największy na świecie festiwal hip-hopowy –HipHop Kemp w czeskim Hradec Kralove. Od wielu lat zafascynowany historią i kulturą przedwojennej Warszawy i tematem powstania warszawskiego zdobył licencje warszawskiego przewodnika. W 2012 roku został zaproszony przez Narodowe Centrum Kultury do stworzenia utworu z okazji 35. lecia Studenckiego Komitetu Solidarności. Eldo – „Kamienie” był przygotowany na samplu z piosenki Róż Europy – „Mamy dla Was kamienie”. W 2013 roku wraz z Pelsonem nagrali utwór „Gorejący Krzew”, promujący produkowany przez HBO, 3-częściowy film Agnieszki Holland – o tym samym tytule. 28 maja 2014 pojawił się jego najnowszy album – tajemniczo zatytułowany – Chi.

Więcej na: www.facebook.com/eldoeternia

AFTER:

Od 23 rozpoczynamy klasyczny after po koncertowy. Scenę przejmuje śmietanka warszawskiej sceny djskiej. Dj Hubson, Dj DTL oraz DJ Def zagrają dla Was mieszankę rapu, funku, ghetto funku, trapu, która jak zapowiedzieli – „Nie da Wam opuścić nadwiślańskiej plaży, aż do samego rana”. W akompaniamencie dołączy do nich rubaszny perkusista z pod znaku wschodzącego słońca – José Manuel Albán Juárez, czyli w skrócie Manolo.

15 sierpnia, godz. 20:00
Plażowa
Wybrzeże Szczecińskie 1
Wstęp Wolny!

HK
Latest posts by HK (see all)

Komentarze