Żywiec Miejskie Granie – NERVY

Żywiec Miejskie Granie - NERVY

W ramach cyklu Miejskie Granie sponsorowanego przez markę Żywiec organizatorzy zapraszają do Plażowej na kolejne koncerty!

Tym razem 20 czerwca zagra zespół NERVY – electronica, folktronica, glitch, idm, nu jazz, circus music, retro.

Kilka lat temu Igor Boxx z zespołu SKALPEL i Agim Dzeljilji z zespołu OSZIBARACK postanowili połaczyć swoją wrażliwość i doświadczenie powołując do życia nowy muzyczny byt w, którym jest zawarta synteza wspólnych fascynacji od Reicha, Ligeti’ego, Moondoga, po Yello czy New Order. Chwile później do składu dołączył Jan Emil Młynarski, który swa gra na perkusji dodał kolejny element do tej nieprzewidywalnej muzycznej układanki.

A tak pisze o projekcie Marcin Staniszewski:

„Wyobraźcie sobie cyrk: arena, orkiestra dęta, klauni, słonie. A teraz wyobraźcie sobie, że wszyscy oni w nieznanych okolicznościach przyrody przyjęli sporą dawkę LSD – klaun załapał bardzo mrocznego tripa, orkiestra pompuje techno zamiast zwyczajowych pociesznych melodyjek, a słonie oszalały i pozostawione samopas sieją destrukcję. Cyrkowy namiot stanął w płomieniach, pożar jest nie do opanowania. Tak mniej więcej brzmi utwór „Euforia 3”, który jako pierwszy miałem okazję odsłuchać, gdy Igor Boxx i Agim Dzeljilji zapoznawali mnie ze swoim nowym projektem Nervy. Bardzo adekwatna nazwa, bo to nie jest muzyka dla ludzi o sercach płochliwych. Nie znajdziecie tu równo przyciętych zwrotek i refrenów. Nie brakuje za to brawurowej żonglerki rytmem (tak, jak w „manai” albo „noico”), transowej motoryki i psychodelicznych brzmień, których pochodzenia nie sposób dojść – zaawansowany sampling miesza się tu z modularnym szaleństwem i energią żywej perkusji w wykonaniu Jana Emila Mlynarskiego, a wszystko to rośnie na wyjątkowo żyznym gruncie wyobraźni zespolu NERVY

Nervy wystąpią w składzie:

Mateusz Feliński waltornia 1
Grzesiek Pastuszka tuba
Tomasz Kasiukiewicz puzon 1
Czesiek Czopka waltornia 2
Marcin Wołowiec puzon 2
Tomasz Próchnicki saksofon
Robert Kamalski flet poprzeczny
Krzysztof Zurad bębny
Agim Dżeljilji elektronika

20 czerwca, godz 20:00
Plażowa
Wybrzeże Szczecińskie 1
Wstęp wolny!

HK
Latest posts by HK (see all)

Komentarze