Trzecia linia metra pojedzie na Gocław

Trzecia linia metra pojedzie na Gocław

Do Zarządu Województwa Mazowieckiego trafiła lista projektów transportowych na lata 2021-2030. Ratusz zamieścił w niej plany dokończenia II i budowy III linii metra.

Przedstawiciele Województwa Mazowieckiego poznali plany Ratusza na lata 2021-2030. We wniosku dostarczonym do urzędu zawarto plany rozbudowy metra. – Jest to dokument strategiczny. Nie ma tam dokładnego harmonogramu prac, ani szczegółów dotyczących kosztów. Wskazane są tam najważniejsze inwestycje, które będą realizowane. Jest wśród nich III linia metra – tłumaczy Bartosz Milczarek, rzecznik stołecznego Ratusza. Plany te zostaną umieszczone w „Strategii Rozwoju Województwa Mazowieckiego do roku 2030”.

Przypomnijmy, że w 2022 roku gotowa będzie znaczna część II linii metra od stacji Górce na Bemowie do pętli Bródno. W dalszych latach kontynuowana ma być rozbudowa w stronę Bemowa. Powstaną stacje: Lazurowa, Chrzanów, Połczyńska i Stacja Techniczno-Postojowa Mory. Realizowane one będą dopiero w kolejnej dekadzie ponieważ na okolicznych gruntach dopiero zaczynają powstawać osiedla.

W planach Ratusza jest również III nitka kolejki podziemnej. Ma ona zaczynać się przy drugim peronie obecnej stacji Stadion Narodowy i biec przez Dworzec Wschodni i dalej Mińską, przez Rondo Wiatraczna, Ostrobramską, Fieldorfa, aż do ostatniej stacji na Gocławiu. Tym odcinkiem przejedziemy się prawdopodobnie w 2030 roku.

Grzybu

Komentarze