Nowoczesne chodniki na Pradze Południe

Nowoczesne chodniki na Pradze Południe

Nowa nawierzchnia, specjalne pasy ostrzegawcze na przystankach i przejściach dla pieszych oraz tzw. pas prowadzący – to efekt zakończonego właśnie remontu chodnika na ul. Dwernickiego na Pradze-Południe.

Prace dotyczyły odcinka od ul. Wiatracznej do ul. Mycielskiego, po obu stronach ulicy. W ramach robót pojawiła się nowa, równa nawierzchnia z płyt chodnikowych. Na przystankach i przejściach położone zostały specjalne „dotykowe” żółte płyty (pasy ostrzegawcze), które informują o krawędzi chodnika. Na przystankach autobusowych zastosowano krawężniki peronowe – zaokrąglone u podstawy, ułatwiające autobusom podjazd do krawędzi peronu.

Aby ułatwić poruszanie się osobom z dysfunkcjami wzroku, na wyremontowanym odcinku – po obu stronach jezdni – pojawił się rowkowany pas prowadzący o szerokości 30 cm. Podobne pasy funkcjonują już na ul. Elektoralnej i w Al. Jerozolimskich.

Zastosowane na Dwernickiego rozwiązania dla osób niepełnosprawnych będą stosowane przy wszystkich prowadzonych przez ZDM remontach i inwestycjach.

img-20151228-150423_1451387833

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze