7 sezon Warszawskich Linii Turystycznych na Wiśle

7 sezon Warszawskich Linii Turystycznych na Wiśle

1 maja startuje 7 sezon Warszawskich Linii Turystycznych, a to znaczy, że znowu będziecie mieli możliwość dostać się na inny brzeg Wisły za pomocą promu, zaplanować sobie dłuższą wycieczkę z rodziną na tramwaju wodnym oraz popłynąć statkiem wycieczkowym do brzegów Serocka.

Promy

Zamknięcie mostu Łazienkowskiego stało poważnym utrudnieniem na drogach Warszawskich, zwłaszcza w godzinach szczytu komunikacyjnego. Od 1 maja każdy mieszkaniec stolicy będzie miał alternatywę stania w korku. Jeżeli masz trochę czasu i chcesz mieć chwilę odpoczynku i spokoju przed rozpoczęciem pracy, albo chcesz w wolnej chwili spróbować czegoś innego, to prom będzie świetną opcją.

Zorganizowane będą 4 przeprawy przez Wisłę.

Cypel Czerniakowski – Saska Kępa
Bulwar Grzymały Siedleckiego (przystanek Most Poniatowskiego) – Stadion Narodowy
Podzamcze – Fontanny – ZOO
Łomianki – Nowodwory

Promy „Pliszka”, „Słonka” i „Turkawka” będą zabierać po 12 osób i 12 rowerów; prom „Wilga” 40 pasażerów i 40 rowerów

Od 1 maja do 30 czerwca promy będą kursować tylko w soboty i niedziele (dodatkowo 5 czerwca), a od 1 lipca do 31 sierpnia, także w dni powszednie. We wrześniu kończą sezon z pierwszym weekendem.

Tramwaj

Statek „Wars” porwie Was na ponad półtorej godzinny rejs wycieczkowy tramwajem wodnym. To jest świetna okazja, żeby odpocząć od miejskiego hałasu i tłumu. Będziecie mieli możliwość obejrzeć panoramę Starówki,  przepłynąć pod mostami Łazienkowskim, Poniatowskiego i Świętokrzyskim, zobaczyć dzikie brzegi warszawskiej Pragi oraz inne znane miejsca Warszawy – Centrum Nauki Kopernik, Stadion Narodowy oraz Zamek Królewski. Tramwaj będzie miał 2 przystanki: na Cyplu Czerniakowskim i przy moście Poniatowskiego. Wycieczka się zaczyna od Cypla Czerniakowskiego, gdzie na pokład mogą wejść 150 pasażerów.

Do 30 czerwca tramwaj kursuje tylko w weekendy (wyjątek 5 czerwca). Od 1 lipca do 31 sierpnia także w piątki, a we wrześniu kończy sezon pierwszym weekendem.

Bilety będzie można kupić bezpośrednio na pokładzie albo w biurze Żeglugi Stołecznej (ul. Świętokrzyska 36, lokal 1, wejście od podwórka), od poniedziałku do piątku, w godzinach 12.00-15.00.

Statek do Serocka

Jeżeli macie ochotę na fajną rodzinną wycieczkę, dobrą opcją będzie całodzienny rejs statkiem „Zefir” do Serocka przez Wisłę i kanał Żerański. Serock leży nad jeziorem Zegrzyńskim. Jezioro to prawdziwy raj dla wędkarzy oraz amatorów sportów wodnych. Trasa rejsu prowadzi fragmentem wodnego szlaku Batorego.

Statek wypływa o 9:00 od Cypla Czerniakowskiego, zabierając do 110 pasażerów i około południa przybije do molo w Serocku. Będziecie mieli 1,5 godziny na spacer i zabawy w Serocku i około 12:15 – 14:45 statek wypływa z powrotem do Warszawy. Powrót do Warszawy szacunkowo o 19:00 przy Cyplu Czerniakowskim. Dla Waszego komfortu na pokładzie będzie dostępny grill i bufet z ciepłymi  i zimnymi napojami.

Od 1 maja do 30 czerwca „Zefir” kursuje w weekendy oraz dni świąteczne (dodatkowo 5 czerwca).  Od 1 lipca do 31 sierpnia dodatkowo w piątki, a we wrześniu tradycyjnie kończy sezon z pierwszym weekendem.

Bilety można będzie kupić w punkcie obsługi ZTM na Dworcu Wileńskim w poniedziałki od godziny 16.00 do 20.00, środy od 7.00 do 11.00 oraz w piątki od 16.00 do 20.00. Należy pamiętać o tym, że bilet trzeba kupić za 14 dni przed planowanym wyjazdem!

Ceny na tramwaj, prom i podróż do Serocka są takie same jak w ubiegłych latach: rejs tramwajem wodnym będzie kosztował 18 zł (bilet normalny), rejs wycieczkowy do Serocka 36 zł (bilet normalny) a promy będą bezpłatne. Istnieje też możliwość zakupu tańszych biletów rodzinnych dla rodzin liczących od 3 do 5 osób.

1 maja – 6 września 2015

HK
Latest posts by HK (see all)

Komentarze