BEST OFF Festiwal 2016

BEST OFF Festiwal 2016

W tym roku po raz 13. możecie wstąpić na Festiwal Najlepszych Filmów Polskiego Kina Niezależnego BEST OFF 2016. Podczas jednego wieczoru zobaczycie filmy, które zwyciężyły w minionym roku na najważniejszych festiwalach kina niezależnego i autorskiego w całej Polsce.

Wstęp wolny!

Organizatorem festiwalu jest Dom Kultury Dorożkarnia. Best Off Festiwal jest dwu i półgodzinną prezentacją tego, co w ostatnim roku wydarzyło się w polskim kinie niezależnym, amatorskim i studenckim. To festiwal festiwali, gdyż pokazujemy na nim zwycięskie filmy nagrodzone na festiwalach polskich filmów autorskich. Prezentowane są filmy krótkometrażowe filmy fabularne, dokumentalne i animowane. Podczas pokazu w kinie Luna widzowie będą mieli nie tylko okazję spotkać się z najnowszą polską twórczością filmową, lecz także porozmawiać z autorami prezentowanych na Best Off obrazów oraz zagłosować na wybrany przez siebie film.

Spośród zaprezentowanych filmów publiczność wybierze „najlepszy z najlepszych”, czyli BEST OFF 2016. I to właśnie widzowie są jedynymi jurorami Festiwalu.

BEST OFF – 13 Festiwal Najlepszych Filmów Polskiego Kina Niezależnego

28 kwietnia 2017, piątek, godz. 18.00

Kino LUNA, ul. Marszałkowska 28

Bezpłatne wejściówki można odebrać w kasie kina LUNA.

BEST OFF Festiwal 2016

W tym roku zobaczymy filmy:

Nauka, reż. Emi Buchwald, 19′, 2016

Uczniowie czwartej klasy szkoły podstawowej w ramach pracy domowej stają przez wyzwaniem nauczenia się na pamięć wiersza Juliana Tuwima pt. Nauka. Wraz ze swoimi rodzicami i najbliższymi starają się zrozumieć i zinterpretować klasyczny polski utwór. Krótki dokument nie tylko przedstawia paradoksy nauczania szkolnego, ale też stanowi ciekawą obserwację społeczną.

Opis z: http://bit.ly/2oIrTAp

Oczy mojego ojca, reż. Bartosz Blaschke, 26′, 2015

Główną bohaterką filmu jest dziesięcioletnia Ola, nad wyraz dojrzała i wrażliwa jak na swój wiek. Jest inna niż jej starsza, zajęta sobą oraz chłopakami, siostra; trudno jej się też porozumieć z matką, trzymającą pod nieobecność męża rodzinę twardą ręką.

Opis z: http://bit.ly/2pOAizP

Więzi, reż. Zofia Kowalewska, 19′, 2016

Barbara i Zdzisław obchodzą niebawem czterdziestą piątą rocznicę ślubu. Byłaby to prawdziwa okazja do świętowania, gdyby nie fakt, że Zdzisław spędził ostatnie osiem lat z inną kobietą.

Opis z: http://bit.ly/2opk1jz


Zaczyn, reż. Artur Hanaj, 5′, 2015

Chcąc, żeby ciasto dobrze wyrosło trzeba wpierw mąkę z drożdżami i mlekiem rozczynić, gotowy zaczyn w ciepłe odstawić żeby ciasto podrosło. Później dobrze wszystko zagnieść, do tortownicy przełożyć i do pieca wsadzić. Uważać aby ciasto nie opadło.

Opis z: http://bit.ly/2pdL4DJ

Apokalipsa, reż. Justyna Mytnik, 13’, 2015

To mroczna bajka o samotności. Mauri i Zuzia mieszkają w bloku ogarniętym plagą gołębi Na ich balkonie wykluwa się pisklak, który podaje się za matkę głównego bohatera. Namawia młodą parę by zaczęła sobie patrzeć w oczy, bo w przeciwnym razie zginą zarażeni wirusem. Zuzia wierzy ptasiej matce i stara się zmienić ich wspólne życie. Maurycy nienawidzi ptaków i zamierza je wszystkie zabić. Czy uda im się odnaleźć wspólne szczęście?

Opis z: http://bit.ly/2nZbtVq


Ślimaki, reż. Grzegorz Szczepaniak, 29′, 2015

Andrzej wraz z kolegą postanawia założyć park hodowlany dla ślimaków. Mimo braku doświadczenia wierzy w sukces przedsięwzięcia. Z pomocą przychodzi mu Grzegorz Skalmowski z Pasłęka, polski guru tej dziedziny zwany „Ślimaczanym Królem”, który udziela cennych porad. Trwają przygotowania do rozpoczęcia hodowli. W przerwach w pracy mężczyźni prowadzą rozmowy o życiu i śmierci, miłości i przyjaźni, które stają się kwintesencją filmu, ślimak zaś urasta do roli symbolu odradzania się i życia wiecznego.

Opis z:

http://bit.ly/2oRwOiK

Od 21.00 zapraszamy do Palnu B na pofestiwalowe spotkanie.

Grzybu

Komentarze