Bezdomni mogą liczyć na pomoc studentów WUM

Bezdomni mogą liczyć na pomoc studentów WUM
fot. WUM

Osoby bezdomne otrzymują pomoc od studentów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. W przychodni Stowarzyszenia Lekarzy Nadziei, przyszli lekarze, pielęgniarki i ratownicy pracują jako wolontariusze, odbywając w ten sposób praktyki zawodowe.

To współpraca korzystna dla wszystkich zainteresowanych, jak twierdzi Agnieszka Fill. Studenci przychodzą codziennie, pomagają dyżurującym lekarzom różnych specjalności, pracują także w gabinecie zabiegowym. – Jesteśmy bardzo zadowoleni, bo czasem jest jedna pielęgniarka i bardzo wielu pacjentów, a dzięki ich pracy mamy bardzo dużą pomoc – powiedziała Agnieszka Fill.

Jedna ze studentek ratownictwa medycznego mówi, że taka praca jest bardzo wartościowym doświadczeniem. Pozwala na zdobycie nowych umiejętności, a jednocześnie jest realną korzyścią dla pacjenta. Dziewczyna podkreśla, że pracuje zarówno z chirurgiem przy drobnych zabiegach i operacjach, jak i przy robieniu codziennych opatrunków. Zaznacza, że nie zraża jej to, że niektórzy z pacjentów nie są zadbani, mają różne choroby skórne. Jak mówi – to także jest ważnym doświadczeniem.

Przychodnia Stowarzyszenia Lekarzy Nadziei w Warszawie przyjmuje pacjentów bezdomnych, nieubezpieczonych. Codziennie z pomocy korzysta kilkadziesiąt osób. Pracuje tu ponad 20 lekarzy, a osobom bezdomnym pomaga także pracownik socjalny.

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze