Bielany dostaną 10 milionów złotych na rozwój kultury

Bielany dostaną 10 milionów złotych na rozwój kultury

Zespół Ogarniętego zawsze cieszy się na takie wiadomości, to oznacza nie tylko więcej pracy dla nas, ale też wzbogacanie ciągle powiększającej się oferty kulturalnej miasta. W tym celu przeznaczone zostanie 10 mln złotych. Funduszy zostaną też przydzielone na zadania oświatowe, sport i ochronę środowiska.

Już czerwcu zapadła decyzja Rady Warszawy o przyznaniu dzielnicy Bielany kolejne ponad 10 mln złotych. Zostaną one przeznaczone m.in. na zadania oświatowe, sport, ochronę środowiska i oczywiście przedsięwzięcia kulturalne.

– Staramy się systematycznie poszerzać i urozmaicać ofertę kulturalną w naszej dzielnicy. W tym roku po raz pierwszy włączyliśmy się w ogólnokrajowe wydarzenia czyli „Noc Muzeów” i „Noc Bibliotek”. Przez cały rok mamy też bogaty program dla różnych grup wiekowych, np. dużo imprez dla dzieci i młodzieży organizowanych jest w sieci bibliotek na Bielanach, Bielańskim Centrum Edukacji Kulturalnej i Młodzieżowych Domach Kultury – mówi Ilona Soja-Kozłowska, Zastępca Burmistrza Dzielnicy Bielany.

Wydane pieniądze to tak naprawdę inwestycja, która się zwróci ponieważ zakupiony sprzęt w postaci m.in. namiotów i podestów scenicznych usprawni w przyszłości i zminimalizuje koszty organizacji imprez plenerowych. Bielański Ośrodek Kultury zyska także monitoring i nowy system awaryjny.

Już teraz w dzielnicy dużo się dzieje za darmo – od seansów filmowych w „Kinie za Rogiem” oraz w plenerze, po koncerty jazzowe.

Grzybu

Komentarze