Bulwary wiślane – warszawiacy zyskali świetne miejsce do spędzania wolnego czasu
[RELACJA Z OTWARCIA PONIŻEJ]
Bulwary zostały podzielone na kilka sekcji. Pierwsza z nich to Bulwar Jana Karskiego – od ul. Boleść do Mostu Śląsko-Dąbrowskiego (nazywany też Bulwarem Starzyńskiego), druga to bulwar biegnący od Mostu Śląsko-Dąbrowskiego do Centrum Nauki Kopernik, trzecia to odcinek między mostem Świętokrzyskim z pomnikiem Syreny do wysokości ul. Tamka oraz bulwar Bohdana Grzymały-Siedleckiego aż do Portu Czerniakowskiego.
Na liczącym ponad kilometr bulwarze Karskiego znaleźć możemy m.in. drogę rowerową, miejsce do cumowania łodzi, pawilon, taras widokowy oraz inne drobne obiekty. Projekt powstał również z myślą o osobach niepełnosprawnych oraz rodzicach z dziećmi w wózkach.
Z okazji otwarcia pierwszego fragmentu przebudowanych bulwarów, miasto przygotowało kilka atrakcji dla mieszkańców: gry i zabawy przy melodiach dawnej Warszawy, swój program przedstawił Teatr Akt.
Mieszkańcy Warszawy mogli także bezpłatnie przeprawić się przez Wisłę na drewnianych łodziach.
Kajakarze z Fundacji KIM i Fundacji AVE dali pokaz pływania synchronicznego. Zawodnicy zmierzyli się także w mini wyścigu o Kotwicę Powstania.
Na przebudowanych bulwarach będzie wodny park zabaw, plaża miejska, ogrody dydaktyczne, amfiteatr i siedem pawilonów: w tym galerie, pawilon plażowy i kawiarnie, pomosty dla jednostek indywidualnych, zostanie wykonana również kaskada wodna od pomnika Syreny w stronę Wisły.
Miasto w latach 2009-2014 zrealizowało kilkanaście różnych inwestycji nad Wisłą, na które przeznaczyło 227 mln zł. Na kolejne, do roku 2020, ma przeznaczyć kolejne 200 mln zł.
- Koncert „Wspólna Niepodległa” na 11 listopada - 7 listopada 2024
- STAND – UP w Lolku! - 20 października 2024
- Festiwal Klasyka Warszawy 2024 - 9 października 2024