Car-sharing w Warszawie już za rok!

Car-sharing w Warszawie już za rok!

Stołeczny ratusz wraz z Zarządem Dróg Miejskich planują uruchomić system car-sharingu i w tym celu szukają operatora tej usługi. Mówi się o 300 do 500 samochodach które miałyby być dostępne dla każdego posiadacza prawa jazdy.

System docelowo miałby ruszyć już w przyszłym roku. O wysokości opłaty będzie decydował czas przejazdu. Wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz wyjaśnia, dla kogo dedykowany jest system.

Samochody będzie można wypożyczać za pomocą aplikacji i zostawiać w centralnych dzielnicach Warszawy w dowolnym miejscu. Opłata za wypożyczenie będzie skalkulowana tak, by było ono konkurencyjne w porównaniu do sporadycznego korzystania z własnego auta. Ostateczna stawka zostanie określona w negocjacjach pomiędzy miastem a firmami zainteresowanymi prowadzeniem systemu. Szacunkowy koszt użytkowania to 1,2 zł za minutę.

Co ważne, będzie to jedyna opłata, jaką ponosi użytkownik. Nie trzeba będzie płacić za benzynę czy parkowanie w strefie płatnego parkowania, odpadną też koszty typowe dla utrzymania własnego auta.

Grzybu

Komentarze