Dwa nowe biura zamiast BGN

500zł za wynajem 50-metrowego mieszkania?
fot. warszawa.wikia.com

Nowy pełnomocnik ds. rozwiązywania problemów w budynkach objętymi roszczeniami będzie zajmował się sprawami lokatorów, a dwa nowe biura zastąpią Biuro Gospodarki Nieruchomościami. Co więcej, miasto wstrzymuje zwroty nieruchomości – poinformował wczoraj wiceprezydent stolicy Witold Pahl.

Pahl oznajmił, że zmiany w strukturze ratusza to kolejny krok na drodze do wyjścia z kryzysu dekretowego. Po pierwsze, zgodnie z zapowiedziami, Biuro Gospodarki Nieruchomościami zostaje rozwiązane. Dwa nowe biura zajmą się tymi sprawami – Biuro Spraw Dekretowych oraz Biuro Mienia Miasta i Skarbu Państwa. Dyrektorem tego pierwszego został Piotr Rodkiewicz, a na czele drugiego biura stanął Arkadiusz Kuranowski.

Ponadto ratusz powołał pełnomocnika ds. rozwiązywania problemów lokatorów z budynków objętych roszczeniami. Została nim Magdalena Młochowska.

Nieruchomości które w oparciu o orzeczenia sądowe bądź administracyjne miały trafić w „ręce osób uprawnionych” na chwilę obecną pozostaną w rękach ratusza. – Takie zarządzenie zostało podpisane i burmistrzowie są zobowiązani do przestrzegania procedury, która nakłada na nich obowiązek kolejnej weryfikacji spraw – powiedział Pahl.

Dodał, że wydane zostały decyzje odmowne dotyczące zwrotu 230 nieruchomości, co ma być wynikiem obowiązywania „małej” ustawy reprywatyzacyjnej. Ratusz zakończył również pierwszy etap wyłaniania zespołów audytowych, które będą dokonywały przeglądu spraw związanych z dekretem Bieruta.

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze