Dyspensery biletów w metrze

Na stacjach I linii metra rozpoczął się montaż dyspenserów wejściówek do stref biletowych na stacjach metra. Od 16 września pasażerowie będą mogli pobierać wejściówki z 47 podajników.

Od piątku, 12 września na stacjach I linii metra są instalowane urządzenia, w których po zakończeniu prac montażowych zostaną umieszczone wejściówki umożliwiające otwarcie bramek prowadzących do stref biletowych na stacjach metra.

Wejściówki przypominają wyglądem bilety kartonikowe z paskiem magnetycznym i służą do otwierania bramek metra. Są przeznaczone dla osób, które korzystają z biletów kupionych przez telefon komórkowy lub w automacie biletowym w autobusie MZAoraz mających uprawnienia do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską, w przypadku gdy nie zostały one wgrane na Warszawską Kartę Miejską. Wejściówki są wielorazowego użytku.

Dyspensery zostaną zamontowane na wszystkich stacjach metra. Na stacji Centrum do dyspozycji pasażerów zostaną oddane cztery urządzenia, na stacjach Marymont, Wilanowska i Ursynów po trzy, a na pozostałych stacjach po dwa. Obecnie wejściówki są dostępne w Punktach Obsługi Pasażerów ZTM oraz u dyżurnych stacji metra.

Wejściówki zostaną umieszczone w dyspenserach po zakończeniu prac montażowych, czyli 16 września.
Grzybu

Komentarze