Dzieci z warszawskich podstawówek pojadą do szkoły za darmo

Kolejne autobusy z panelami zasilającymi

Kilka miesięcy temu złożono interpelację w sprawie wprowadzenia bezpłatnej komunikacji miejskiej dla dzieci z podstawówek. Miasto pozytywnie rozpatrzyło sprawę.

Dzieci z warszawskich podstawówek powinny, jak w Krakowie, jeździć za darmo komunikacja miejską – ogłosiła autorka interpelacji,  radna Paulina Piechna-Więckiewicz. Urząd miasta obliczył, że wprowadzenie darmowej komunikacji dla uczniów obciąży miejski budżet o około 6-8 mln zł rocznie. Zdaniem wiceprezydent Warszawy zmiana ta nie nadwyręży zanadto miejskiego budżetu.

Wiceprezydent Warszawy, Renata Kaznowska, twierdzi, że nie jest to duża kwota. Dla porównania podała wprowadzenie darmowej komunikacji tylko we Wszystkich Świętych – koszt takiej zmiany wyniósłby około 60 mln zł. Darmowa komunikacja, jak mówiła radna w rozmowie z metrowarszawa.pl, motywowałaby rodziców, aby umożliwić dzieciom samodzielne docieranie do szkoły.

W tej chwili rozpoczęto prace przygotowawcze – przeprowadzane będą ankiety w szkołach oraz wśród rodziców, które mają pokazać, czy rodzice rzeczywiście zgadzają się na samodzielne podróże swoich pociech środkami komunikacji miejskiej.

Grzybu

Komentarze