Dzień bez Samochodu. Dzisiaj komunikacja miejska jest za darmo

Dzień bez Samochodu. Dzisiaj komunikacja miejska jest za darmo

22 września obchodzony jest Dzień bez Samochodu. To wyjątkowy dzień, w którym z komunikacji miejskiej korzystać można bez biletu. Zachęcamy wszystkich aby przesiedli się do nowoczesnego i ekologicznego transportu publicznego.

Najlepszą okazją do wypróbowania stołecznego transportu jest obchodzony 22 września Europejski Dzień bez Samochodu. Komunikacja miejska jest idealnym rozwiązaniem aby oszczędzić czas i pieniądze, które trzeba wydawać na utrzymanie samochodu, a przy okazji zmniejszyć zanieczyszczenie powietrza.
Podczas DbS kasowniki w autobusach, tramwajach i pociągach SKM będą wyłączone, bramki metra zostaną otwarte, a szlabany na parkingach PR podniesione.

22 września pociągami Kolei Mazowieckich będzie można podróżować bez biletu pomiędzy stacjami: Skierniewice, Kutno, Sierpc, Działdowo, Ostrołęka, Małkinia, Czeremcha, Łuków, Dęblin, Skarżysko Kam., Drzewica, a Warszawską Koleją Dojazdową – tylko w obszarze obowiązywania oferty wspólny bilet ZTM-KM-WKD. Poza tym obszarem obowiązuje normalna taryfa WKD.

Tego dnia nie będzie możliwości kupienia biletu 20-minutowego i jednorazowego przesiadkowego w automatach zainstalowanych w pojazdach MZA. Będzie możliwość kodowania biletów na Warszawskiej Karcie Miejskiej. Trzeba jednak pamiętać, żeby taki bilet aktywować następnego dnia podczas pierwszej podróży. Nie będzie również aktywna opcja kupna biletu przez telefon komórkowy.

Dzień bez Samochodu wieńczy Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu, który organizowany jest co roku w dniach 16-22 września. Stanowi on doskonałą okazję do zwiększania świadomości ekologicznej Europejczyków i skłonienia ich do poszukiwania alternatywnych rozwiązań dotyczących transportu oraz do próby zmiany postaw wobec nadmiernej eksploatacji aut. Działania podejmowane w ramach ETZT mają na celu stworzenie szansy poznania miasta bez ulicznego hałasu oraz uciążliwego ruchu samochodowego, a także zachęcenie jak największej liczby osób do rozważań o konieczności wspierania takiego rodzaju transportu, który nie narusza znacząco równowagi ekologicznej.

org_788_mn_edbs

źródło:ztm
Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze