Konkurs na historię muralu krokodyla nad Wisłą

Konkurs na historię muralu krokodyla nad Wisłą

Zobacz nowy mural M-city, wyślij swoją historię i zainspiruj Teatr Improwizowany Klancyk do stworzenia spektaklu. W piątek, 8 maja, ruszył konkurs na najlepszą historię o nowym rezydencie nabrzeża.

Na lewym brzegu Wisły, na murku biegnącym na południe od mostu Poniatowskiego powstał mural dedykowany rzece. Ma blisko 340 metrów długości i ponad metr wysokości. Jest wariacją na temat… krokodyli. Autorem pracy jest Mariusz Waras, znany bardziej jako M-city – artysta należący do światowej czołówki street-artu. Jest to jedyna jego praca w Warszawie.

Zainaugurowany w piątek, 8 maja, konkurs to zachęta do wybrania się nad rzekę i poznania muralowego rezydenta. Jego celem jest wyłonienie najciekawszych opowieści, które odpowiedzą na tytułowe pytanie „Skąd się wziął krokodyl nad Wisłą?” i stworzenie nowej miejskiej historii.

Oceniane będą koncepcje ujęte w krótkie formy (do 200 znaków). Spośród zgłoszeń wyłoniony zostanie jeden zwycięzca i 4 wyróżnionych. Ich opowieści staną się inspiracją dla Teatru Improwizowanego Klancyk, który 13 czerwca zagra specjalny spektakl. Dla zwycięzców przewidziano również nagrody rzeczowe związane z tematem konkursu.

Zgłoszenia przyjmowane są do 5 czerwca na adres krokodyl@um.warszawa.pl. Udział w konkursie jest jednoznaczny z zaakceptowaniem regulaminu dostępnego na stronie www.wislawarszawa.pl

Konkurs, a także finałowy spektakl to część cyklu weekendowych wydarzeń, zachęcających do aktywnego i twórczego spędzania czasu nad rzeką. Będą się one odbywać od 23 maja do 20 czerwca. W programie m.in. rejsy po Wiśle, tworzenie leżaków plażowych, wycieczki rowerowe i gra miejsca inspirowana legendą o Syrence. Całość zwieńczą tradycje Wianki nad Wisłą.

Udział zarówno w konkursie jak i wydarzeniach otwarcia jest bezpłatny. Więcej informacji na stronie www.wislawarszawa.pl i portalu Facebook.

Teatr Improwizowany Klancyk –  Jedna z pionierskich grup improwizacji komediowej w Polsce. Tworzą autorskie spektakle komediowe, na bazie podpowiedzi publiczności i bez scenariusza. Fabuła tworzona jest na oczach widzów na bieżąco.

M-city – Jeden z najmłodszych nurtów w sztuce współczesnej – streetartu ma w Polsce gwiazdę światowego formatu. Mariusz Waras, autor trwającego dekadę projektu M-City jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych twórców tego nurtu na świecie. Waras przez serię kilkuset murali (obecnie jest ich ponad 780), rozsianych po całym świecie stworzył gigantyczną, spójną historię, którą wciąż rozwija i rozbudowuje.

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze