Od września I linia metra pojedzie szybciej

Od września I linia metra pojedzie szybciej

Już we wrześniu metro przyspieszy dzięki nowemu systemowi sterowania, którego testy własnie dobiegły końca. Do pracy przejedziemy szybciej o 20km/h.

Dzięki temu zabiegowi również wreszcie powstały warunki by wzrosła liczba pociągów przejeżdżających tą trasą podczas godzin szczytu. Aż 40 razy metro podjedzie na stację w ciągu godziny, obecnie jest to 33 odjazdy.

Przy większej prędkości może być jednak pewien dyskomfort. – Pasażerowie z całą pewnością wyczuwają momenty, kiedy pociąg bardziej przyspiesza. Ruszanie ze stacji odbywa się bardziej gwałtownie, ale również hamowanie jest bardziej gwałtowne, w związku z tym pasażerowie muszą trzymać się poręczy, nie tak jak na I linii, gdzie utrzymywana jest maksymalna prędkość 60 km/h – wyjaśnia Anna Bartoń, rzeczniczka Metra Warszawskiego. Technicznie wszystkie wagony są przygotowane nawet na prędkość 90 km/h.

Prędkość drugiej linii metra wynosi 80 km/h – to o 20km/h więcej niż linia pierwsza, a więc od września prędkości obydwu linii będą takie same.

Grzybu

Komentarze