Na Odolanach powstanie zielony skwer miejski

Na Odolanach powstanie zielony skwer miejski

Biuro Gospodarki Nieruchomościami nie sprzeda działki u zbiegu ul. Jana Kazimierza i ul. Ordona. W tym miejscu powstanie publiczny skwer, o który zabiegali okoliczni mieszkańcy.

Skwer u zbiegu ulic Jana Kazimierza i Ordona nie zostanie zabudowany. Na Wniosek Dzielnicy Wola Biuro Gospodarki Nieruchomościami odstąpiło od zamiaru sprzedaży tej nieruchomości. – To bardzo dobra informacja dla mieszkańców całych Odolan. W tym rejonie brakuje przestrzeni publicznej, dlatego cieszę się, że w tej lokalizacji powstanie miejski skwer, który mam nadzieję stanie się popularnym miejscem spotkań okolicznych mieszkańców – mówi Krzysztof Strzałkowski, Burmistrz Dzielnicy Wola.

Jeszcze na początku marca Dzielnica Wola podjęła rozmowy z BGN odnośnie wstrzymania sprzedaży działki u zbiegu ul. Jana Kazimierza i ul. Ordona. – Nie chcieliśmy dopuścić do zabudowy jednego z ostatnich zielonych terenów w okolicy – mówi Mariusz Budziszewski, Zastępca Burmistrza Dzielnicy Wola. Odolany to tereny poprzemysłowe. Obecnie ten rejon Woli rozwija się bardzo dynamicznie. Powstają duże osiedla mieszkaniowe, jednak brakuje infrastruktury publicznej. Miejski skwer, który powstanie w tym miejscu będzie mógł pełnić funkcję lokalnego centrum. Zachowanie tego miejsca na cele publiczne to także wyjście naprzeciw oczekiwaniom okolicznych mieszkańców, którzy zebrali ponad 370 podpisów pod protestem przeciw sprzedaży tej nieruchomości. Projekt zagospodarowania skweru został także złożony w ramach tegorocznej edycji budżetu partycypacyjnego. – Jednak nawet jeżeli projekt nie wygra w głosowaniu, to i tak będziemy chcieli urządzić w tym miejscu publiczny skwer – zapewnia Burmistrz Strzałkowski.

Aby zrównoważyć dochody w budżecie Dzielnica wytypowała do sprzedaży inną działkę.

HK
Latest posts by HK (see all)

Komentarze