Ogarnięty przypomina: 110zł kary za źle zaparkowany rower

W Warszawie można ostatnio zauważyć znaczny wzrost liczby posiadaczy dwukołowych pojazdów oraz zmiany architektoniczne z tego wynikające. Więcej rowerów to więcej ścieżek i stojaków. Niestety, zdarza się (nawet najlepszym) zostawić swoją brykę w nieprawidłowym miejscu. Nieprawidłowo przypięty rower może zostać zabrany, a jego odzyskanie będzie kosztowało niemałe pieniądze.

Wielu z nas może nie zdawać sobie sprawy z tego, że pozostawienie roweru na mieście w niedozwolonym miejscu może nas słono kosztować. Dokładnie tak jak w przypadku źle zaparkowanych samochodów, Straż Miejska w Warszawie ma prawo zlecić odholowanie jednośladu.

– Staramy się, żeby właściciel zabrał swój rower, ale jeśli nie ma go na miejscu, strażnik ma prawo wydać dyspozycję usunięcia pojazdu – mówi Monika Niżniak, rzecznik Straży Miejskiej m.st. Warszawy.

Koszt odzyskania odholowanego roweru nie należy do najniższych. W takich przypadkach będzie trzeba zapłacić nawet 110 złotych. Do tego typu sytuacji dochodzi dość rzadko w stolicy. Straż Miejska musi jednak czasami reagować. Jak dowiedział się nasz reporter, kiedyś jeden rower na terenie Warszawy blokował drogę pożarową.

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze