Wielka Iluminacja Świątecznej Warszawy tym razem bez koncertów

Wielka Iluminacja Świątecznej Warszawy tym razem bez koncertów
Na Krakowskim Przedmieściu stanie nowa 27-metrowa choinka

W sobotę, 3 grudnia, na ulicach Warszawy rozbłyśnie świąteczna iluminacja. Z tej okazji, po zapadnięciu zmroku, zapraszamy mieszkańców Warszawy i turystów na wyjątkowy spacer Traktem Królewskim, Starym Miastem i Podzamczem, gdzie przygotowaliśmy świąteczne atrakcje.

Na początku spacerowej trasy przy pomniku Kopernika,  pod rozgwieżdżonym niebem Śnieżnego Planetarium, w radosny  klimat wprawi nas żywiołowe wykonania największych świątecznych przebojów w interpretacji Mikołajkowej Orkiestry Dętej i chóru Sienna Gospel. Nieopodal, przy hotelu Bristol, aktorzy z Teatru Akt wcielą się w grupę skrzatów, które przed nadchodzącymi świętami postanowiły wziąć się do roboty. Skrzaty z pomocą swoich warszawskich pomocników spróbują odkurzyć, naprawić i uporządkować ilustracje Albumu Zimowej Warszawy umieszczonego na Krakowskim Przedmieściu.

Dalszy spacer w stronę Starego Miasta przyniesie nie lada gratkę dla najmłodszych – skwer Hoovera zamieni się w dom św. Mikołaja i jego pomocników, a przy nim – tak jak w ubiegłych latach – rozbłyśnie wesoła ciuchcia.

Kolejnym miejscem świątecznych atrakcji będzie namiot miejski usytuowany na Krakowskim Przedmieściu przy kościele św. Anny, gdzie każdy będzie mógł spróbować swoich sił w dekorowaniu pierników. Odwiedzający namiot będą mogli także wysłać życzenia do swoich najbliższych na specjalnie przygotowanej kartce przedstawiającej zimową Warszawę.

Na całej trasie spacerowej warto poszukać Roztańczonych Świętych Mikołajów z grupy Warszawski Funk, którzy będą prowadzić warsztaty taneczne oraz obdarują warszawiaków słodkimi upominkami. Niezapomnianą świąteczną atmosferę na Trakcie Królewskim stworzą również występy Mikołajkowej Orkiestry Dętej z zespołem tanecznym oraz specjalna audycja radiowa.

Zmarzniętych warszawiaków i turystów rozgrzeje gorąca zimowa herbata, którą bezpłatnie otrzyma każdy, kto w trakcie trwania atrakcji wybierze się do nowo otwartego pawilonu artystycznego w Multimedialnym Parku Fontann na Podzamczu. Tam również nie zabraknie atrakcji, a wśród nich będzie pokaz rzeźb lodowych i specjalna świąteczna iluminacja fontann. Około godziny 19.00 szczególnie serdecznie zapraszamy wszystkich na specjalny pokaz musztry paradnej w wykonaniu Mikołajkowej Orkiestry Dętej oraz do wspólnej zabawy z Roztańczonymi Mikołajami z grupy Warszawski Funk. Zachęcamy wszystkich do zabrania ze sobą czapek Mikołaja i do włączenia się we wspólny Taniec Warszawskich Mikołajów.

Atrakcje uświetniające Wielką Iluminację rozpoczną się w sobotę, 3 grudnia,  wraz z zapadnięciem zmroku i będą trwać do godz. 19.30. Organizatorem wydarzeń towarzyszących inauguracji świątecznej iluminacji jest Stołeczna Estrada, a patronem medialnym wydarzenia – Radio Kolor.

Warszawa, cukiernik, kartka i piernik

Miasto stołeczne Warszawa zaprasza dzieci wraz z rodzicami do namiotu świątecznego na dekoracje pierników i wysłanie świątecznej kartki. W namiocie m.st. Warszawy ustawionym w pobliżu kościoła św. Anny na Krakowskim Przedmieściu będzie można dekorować pierniki – ograniczeniem jest tylko wyobraźnia. Ciasteczka będzie można zabrać ze sobą, aby obdarować bliski lub zawiesić na choince.

Na stoisku będzie można też napisać i wysłać świąteczne kartki. Na wszystkich czekają cztery wzory pocztówek ukazujące Warszawę w świątecznej odsłonie. A może ktoś będzie chciał stworzyć swoją własną pocztówkę? Na miejscu warto zdobyć okolicznościowy stempel – i kartka będzie gotowa do wysłania. Wszystkie kartki i znaczki udostępnione zostaną bezpłatnie.

Świąteczne stoisko na Krakowskim Przedmieściu 64 (obok kościoła św. Anny):
Sobota-niedziela, 3-4 grudnia, w godz. 12.00-20.00
Sobota-niedziela, 10-11 grudnia, w godz. 12.00-20.00
Sobota-niedziela, 17-18 grudnia, w godz. 12.00-20.00

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze