Otwarte Ogrody Sadyba 2016
Program festiwalu Otwarte Ogrody Sadyba 2016:
Piątek, 10 czerwca 2016
1. 17:00-18:30 Spacer wokół Jeziorka Czerniakowskiego
poprowadzi Przemek Pasek, prezes Fundacji Ja Wisła. Na specjalnie przygotowanych planszach pokaże zdjęcia dokumentujące prace wykonane w ramach projektu z budżetu partycypacyjnego 2015.
Miejsce zbiórki: Plaża nad Jeziorkiem Czerniakowskim (koło WOPR-ówki)
Organizatorzy: Andrzej Łokaj, Przemek Pasek
2. 20:00-21:30 Koncert Zespołu Singin’Birds – oficjalne otwarcie Festiwalu.
Trzy energiczne dziewczyny muzycznie przeniosą nas w klimat lat 50. i 60. Koncert poprowadzą wspaniali Starsi Panowie Dwaj: Jerzy Iwaszkiewicz i Marek Przybylik.
Miejsce: Ogród pp. Bąków, ul. Morszyńska 21
Organizatorzy: Agnieszka i Krzysztof Bąkowie, Aleksandra Karkowska, Anna Rudnicka-Sipayłło
Sponsor: APR, NABO Cafe
3. 22:00–24:00 Kino plenerowe.
Najciekawsze dzieła filmowe twórców ze starej Sadyby, zaprezentowane na ogromnym ekranie w parkowym otoczeniu. Pierwsi goście wieczoru pod gwiazdami mogą liczyć na krzesła lub leżaki, pozostałym polecamy przyniesienie koca i zajęcie miejsca na trawie. Zwycięski projekt budżetu partycypacyjnego 2015 na Mokotowie.
Miejsce: Skwer Ormiański
Organizator: Andrzej Łokaj, Urząd Dzielnicy Mokotów
—-
Sobota, 11 czerwca 2016
4. 9:00-10:00 Power joga wśród zieleni.
Na sesję jogi w ogrodzie zaprasza Basia Łukaszczyk, nauczycielka jogi z 15-letnim doświadczeniem, która z wielkim zrozumieniem i empatią podchodzi do swoich uczniów. Zapraszamy również osoby bez doświadczenia na macie. Proszę zabierzcie maty!
Miejsce: Ogród p. Darii Pawlewskiej, ul. Okrężna 45
Organizator: Aleksandra Karkowska
5. 9:00-10:30 Sadybiański mecz międzypokoleniowy- REWANŻ!!!
Druga edycja – MECZ PIŁKI NOŻNEJ: nastolatkowie kontra starsze nastolatki. Do kategorii „młodzi Sadybianie” zapraszamy wszystkich piłkarzy w wieku 15-18 lat, do kategorii „nieco starsi Sadybianie” zaproszeni są wszyscy powyżej 18 lat. W zeszłym roku górą byli młodzi, jak będzie tym razem? Czekamy na zgłoszenia mecz.na.sadybie@spoko.pl do 5.06.2015. Walka toczyć się będzie o Puchar Sadyby!
Miejsce: Boisko Szkoły Podstawowej nr 115, ul. Okrężna 80
Organizatorzy: Maciej i Piotr Babicz
Sponsorzy: Iwona i Piotr Babicz
6. 11:00-12:00 PSAdybianin Roku 2016.
Zapraszamy sadybiańskie psy razem z właścicielami do udziału w konkursie na najsympatyczniejszego psa Sadyby. Każdy będzie miał możliwość zaprezentowania swoich wdzięków i umiejętności w przeróżnych kategoriach. Nagrody czekają! Popatrzymy też, jak pracują psy pod okiem profesjonalnych szkoleniowców. Zgłoszenia do konkursu psiasadyba@gmail.com, liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń!
Miejsce startu: Skwer Ormiański, wybieg dla psów
Organizator: Małgorzata Przybylik-Kucharska
Sponsorzy: Klub Sportowy Team Spirit przy szkole dla psów Animag, PawSitive Dog, Sklep zoologiczny bazarek Sadyba nr 4, Sadybiańska Grupa Spacerowa
7. 11:30-12:30 Wystawa fotografii „Rodzina Aresa”
zrobionych przez rodzinę pp. Glapińskich. Adresowana jest do najmłodszych oraz do miłośników zwierząt. Na ciepłych, a czasem wzruszających fotografiach widzimy psa towarzyszącego przez 10 lat małym dzieciom, a obecnie nastolatkom. Pies Ares jest ich najlepszym przyjacielem.
Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 115, ul. Okrężna 80
Organizator: Alicja Glapińska
8. 12:00-14:00 Gra miejska „Szkolne klimaty 115-tki”.
Dołącz do ekipy dziennikarzy gazetki szkolnej 115-tki „SZKOLNE KLIMATY” i przeżyj swoją WIELKĄ przygodę! Odszukaj chochlika drukarskiego i pomóż w wydaniu wakacyjnego numeru! Czekamy na uczniów w każdym wieku oraz dorosłych, można grać indywidualnie lub zespołowo. Planszę gry określają ulice: św. Bonifacego, Zdrojowa, Nałęczowska, Okrężna, Jodłowa, Jeziorna. Czekamy na zgłoszenia do 5.06.2016 gra.miejska.sp115@gmail.com. Organizator zapewnia 10 pakietów startowych na grę dla osób, które nie zdążyły się zgłosić. Obowiązuje zasada, „kto pierwszy ten lepszy”.
Miejsce zbiórki: dziedziniec Szkoły Podstawowej nr 115, ul. Okrężna 80
Organizator: Szkoła Podstawowa nr 115 im. Wandy Turowskiej
9. 13.30-14:30 Wystawa fotografii Agnieszki Kurelli,
autorki wielu wystaw zbiorowych i indywidualnych, tym razem w ekspozycji pt. „Dzieciaki”. Zobaczymy zdjęcia wielu dzieci, także z Sadyby, uchwyconych w różnych momentach: zadumy, zaskoczenia, zdziwienia, szczęścia czy po prostu podczas zabawy.
Miejsce: Ogród pp. Kurella, ul. Truskawiecka 18
Organizator: Agnieszka Kurella
10. 14:00-15:00 Koncert w ogrodzie.
Jak co roku, pani Maria zaprasza na smakowity koncert kameralny przygotowany przez Anię i Piotra. W bogactwie serwowanych smaków muzycznych dominować będzie puzon i altówka. W tym roku muzycy zaprezentują przeróżne, często nieco dziwne instrumenty i będą zachęcać słuchaczy do spróbowania swoich sił w muzykowaniu.
Miejsce: Ogród p. Marii Dąbrowskiej, ul. Okrężna 4
Organizator: Piotr Dąbrowski
11. 15:00-16:00 Pomalujmy Placyk na Rembowskiego – akcja „Zamieniamy /ubarwiamy/ gramy“.
Będzie to drugi w Polsce, co do wielkości wielobarwny obraz, „nietypowy plac zabaw” powstały na ziemi. Każda para rąk mile widziana – mamy 1331 płyt chodnikowych do pomalowania! Podczas malowania rozwiążemy konkurs z nagrodami na najpiękniej pokolorowaną książkę „Nie tylko kolorowanka”, wydaną przez Pracownię.
Miejsce: Plac Rembowskiego (w razie deszczu spotykamy się w salonie Benjamin Moore, ul. Okrężna 36)
Organizator: Katarzyna Derkacz-Gajewska
Sponsor: Benjamin Moore Paints, Pracownia Sztuki Dziecka
12. 15:00-16:00 Miniatura teatralna w ogrodzie.
Niekonwencjonalne miniatury filozoficzne w wykonaniu Sadybian, na podstawie abstrakcyjnego scenariusza Oli Bonder. Aktorzy wystąpią w unikalnych strojach zaprojektowanych przez Lunię Bonder. NieCodzienna będzie otwarta.
Miejsce: Ogród Luni Bonder, ul. Kołobrzeska 7
Organizator: Lunia Bonder
13. 16:00-17:00 Poza schematem – wystawa malarstwa.
Autorka ukazuje emocje, przeżycia, pragnienia, o których głośno nie zwykło się mówić. Kim jest? Mamą, która opuściła mury korporacji i towarzyszy córce w drodze od autyzmu do samodzielności. Maluje od kilku miesięcy.
Miejsce: Ogród przy showroomie firmy Benjamin Moore Paints, ul. Okrężna 36, wejście od ul. Powsińskiej
Organizatorzy: Anna Policht-Jaruga
Sponsor: Benjamin Moore Paints
14. 18:00-19:00 Najpiękniejsze tanga polskie i argentyńskie
zagra i zaśpiewa formacja TANGO PARA TODOS – jedyna w Polsce i na świecie niezawodowa grupa muzyczna, która specjalizuje się w tangu. Oprócz koncertu będzie też mini lekcja podstawowych kroków tanga. Bo tango jest dla wszystkich!
Miejsce: Skwer Starszych Panów
Organizator: Aleksandra Karkowska
15. 19:00-22:00 Potańcówka w stylu retro.
Już po raz 4 spotykamy się w świetnych nastrojach i przebraniach! Tym razem będziemy się bawić przy muzyce ze starych płyt winylowych. Obsługa „DJ’ska” Andrzej Gładki i Mieczysław Stoch. Prowadzenie Katarzyna Stoparczyk.
Miejsce: Skwer Starszych Panów
Organizatorzy: Iwona Wieczorek, Aleksandra Karkowska
Sponsorzy: NABO Cafe
Zrealizowana w ramach inicjatywy lokalnej dzięki współpracy mieszkańców i m.st. Warszawy
16. 19:30–19:45 Wspólna fotografia Sadybian.
Nasza lokalna wielka rodzina i przyjaciele znów zostaną uwiecznieni przez Pawła Muraka z Metka Studio. Urokliwe zdjęcie w sepii na wzór historycznych wykonamy rozbawieni i szczęśliwi o godz. 19.30 (w przerwie Potańcówki).
Miejsce: Skwer Starszych Panów
Organizatorzy: Metka Studio, Iwona Wieczorek
—–
Niedziela, 12 czerwca 2016
17. 9:00-12:00 Pchli targ.
Jak co roku, mieszkańcy wystawiają na sprzedaż za symboliczne sumy wszystkie zbędne rzeczy ze swych piwnic, strychów, szaf, kredensów i zakamarków.
Miejsce: Skwer Starszych Panów
Organizatorzy: Agnieszka Bąk, Lunia Bonder
18. 10.30-10.45 Budżet partycypacyjny – prezentacja projektów: co zrealizowano w 2015 oraz na co głosować w 2016.
Miejsce: Skwer Starszych Panów
Organizator: Andrzej Łokaj
19. 11.00–12.00 Wernisaż akwarel i rysunków Tomasza Dybowskiego.
Architekt, warsawianista i malarz, Tomasz Dybowski, maluje pejzaże miejskie, zabytki i dawne auta. Zapraszamy do oglądania zakątków przedwojennej Warszawy, inspirowanych wiedzą i wyobraźnią.
Miejsce: Ogród pp. Dybowskich, ul. Jodłowa 12
Organizatorzy: Urszula i Tomasz Dybowscy
20. 12.00–13.00 Pyszny konkurs sąsiedzki na najlepsze CIACHO SADYBY.
Zapraszamy do zagniatania, ubijania, ucierania, karmelizowania, suszenia, pieczenia, gotowania, ale cokolwiek zrobicie, zróbcie to NA SŁODKO z czekoladą, owocami, cukrem, miodem i koniecznie – z jajami! Jednym słowem odkryjcie swoje kulinarne talenty i zgłoście Wasze ulubione ciasto do tytułu CIACHA SADYBY. Każda osoba, która zgłosi swoje ciasto, dostanie drobny upominek, a na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Zgłoszenia ciast do konkursu w dwóch kategoriach wiekowych do lat 16 i powyżej lat 16 najpóźniej do 5.06.2016 na adres nabo@nabocafe.pl lub osobiście w NABO Cafe.
Miejsce: Skwer Starszych Panów
Organizatorzy: Lunia Bonder, Urszula Eriksen, Daria Pawlewska
Sponsor : KUKBUK/ Partner: NABO Cafe
21. 13.00–14.00 Sadybianie dla Sadyby – aukcja.
Aukcja wyjątkowych przedmiotów, przekazanych przez znanych i mniej znanych mieszkańców Sadyby. Będzie to być może jedyna okazja do zdobycia książki z autografem, obrazu wybitnego malarza czy nalewki według tajnego przepisu. Aukcję poprowadzi gość specjalny. W tym roku część zebranych środków zostanie przeznaczona na akcję spotkań międzypokoleniowych z seniorami.
Miejsce: Skwer Starszych Panów
Organizator: NABO Cafe
22. 14.00–15.00 Najwspanialsze ogrody Sadyby ostatniej dekady –
wystawa zdjęć najpiękniejszych ogrodów naszego Miasta Ogrodu. W ramach Festiwalu wspólnie zwiedzaliśmy i wybieraliśmy najpiękniejsze ogrody naszego osiedla. Teraz przyszedł czas na podsumowania i wspomnienia laureatów poprzednich edycji konkursu. Zapraszamy na spacer po wybranych nagrodzonych ogrodach.
Miejsce: Skwer Starszych Panów
Organizatorzy: Katarzyna Molska, Renata Piasecka, Anna Pietrasz
Sponsor: Leroy Merlin
23. 15.00-16.00 Wernisaż Pracowni Sztuki Dziecka, nie tylko dla dzieci.
Wernisaż prac dorosłych twórców. Grupa siedmiu wspaniałych pań co wtorki tworzy w Pracowni cudowne prace. Prezentujemy je Państwu po raz drugi, bo warto pokazać, że ukryte talenty trzeba rozwijać, i że nie należy zagłuszać potrzeby serca. W tym roku pojawi się dużo koloru i twórczej fantazji, może uda się przekonać innych, że warto spełniać swoje marzenia.
Miejsce: Plac Rembowskiego 9, 9a, 9b, 9c- ogród wewnątrz osiedla
Organizator: Katarzyna Derkacz-Gajewska
24. 16:00–17.00 Rafał Rutkowski stand-up comedy.
Jedyne i niepowtarzalne skrzyżowanie teatru absurdu, one man show i stand-up comedy. Rafał Rutkowski, dyrektor artystyczny Teatru Montownia, specjalista od kultowych one man show, zabije Was śmiechem, sponiewiera Wasze przepony i doprowadzi do łez.
Miejsce: NABO Cafe, ul. Zakręt 8
Organizator i sponsor: NABO Cafe
25. 17:00-18:00 Warsztaty tworzenia azjatyckich summer rollsów.
To rodzaj sajgonek, które spożywa się na zimno. Dowiecie się Państwo, jakich składników używać i jak idealnie zwijać przekąski. Po krótkiej prezentacji otrzymacie Państwo składniki do samodzielnego ich skomponowania. Liczba miejsc: 10. Zapisy za pomocą Facebooka ParaBuch lub osobiście w lokalu. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Miejsce: Restauracja ParaBuch, ul. Muszyńska 27
Organizator: ParaBuch
26. 17.30–19.00 Niezwykła historia bohaterskich losów rodziny maskującej działalność tajnej drukarni w willi przy Morszyńskiej 35 w czasie okupacji niemieckiej.
Prelekcję będą prowadzić: Maria Podlasiecka – świadek tamtych czasów i dr Leszek Zakrzewski.
Miejsce: Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów, ul. Goraszewska 7
Organizator: Aleksandra Karkowska
27. 18.00–19.00 Kredkami do Nieba.
Wystawa prac plastycznych dzieci biorących udział w zajęciach „Kredkami do Nieba” przy parafii św. Tadeusza Apostoła na Sadybie. Co tydzień spotykają się, wspólnie czytają i rozważają fragment Ewangelii na nadchodzącą niedzielę. Tworzą potem prace plastyczne, które sprawiają, że treść wchodzi głębiej w dziecięce myśli i serca, dzięki temu staje się bliższa w czasie niedzielnej Mszy Świętej.
Miejsce: Plac przy kościele św. Tadeusza Apostoła, ul. Goraszewska 16
Organizatorzy: Dorota Cichocka, Anna Moszyńska
28. 18:30–20:00 Wystawa malarstwa – filozoficzny cykl „Gra”
i kilka innych nowych obrazów autorstwa Doroty Krzymowskiej.
Miejsce: Ogród p. Doroty Krzymowskiej, ul. Morszyńska 39
Organizator: Dorota Krzymowska
29. 19:30–21:00 Zegar niejedno ma imię – czyli o zegarach, zegarkach i zegareczkach słów kilka.
Zegarmistrz, kolekcjoner, ale także „pan od biologii”. Jego gawęda w swej istocie jest rozważaniem – dyskusją o kwestiach, takich jak „czas”, nasz stosunek do jego przemijania i „takie tam”.
Miejsce: Restauracja Zegarmistrzowska, ul. Muszyńska 23
Organizator: Restauracja Zegarmistrzowska
30. 21:00–22:00 Wieczorek filmowo-dźwiękowy.
Melancholijne nieme kino sadybiańskich amatorów z lat 60. i 80. od lat inspiruje i zachwyca lokalnych entuzjastów „kultury domowej”. W piwnicy bloku oficerskiego grono przyjaciół powołało niegdyś do życia sadybiańską grupę muzyki swobodnej ANTIKONSJUM RECORDS, która daje upust nieokiełznanej żądzy radosnego rzępolenia, nagrywając niezliczoną ilość płyt. Tym razem spróbują odnaleźć dźwiękowy klimat Sadyby z minionej epoki uwiecznionej na celuloidzie przez jej mieszkańców.
Miejsce: Ogród Bloku Oficerskiego, ul. Morszyńska 1- 7 (wejście od ulicy Okrężnej)
Organizatorzy: Andrzej Gładki, Marcin „Oris” Orzełowski, Antikonsjum Records
Organizator: Towarzystwo Społeczno- Kulturalne Miasto Ogród Sadyba
Patroni honorowi: Polski Komitet ds. Unesco, Marszałek Województwa Mazowieckiego, Urząd Dzielnicy Mokotów
Sponsorzy: KUKBUK, APR, NABO Cafe, City Security, Ziaja
Partnerzy: EDDA
Dziękujemy mieszkańcom i przyjaciołom Sadyby, którzy wsparli festiwal. Specjalne podziękowania dla Szkoły Podstawowej nr 115 oraz Gimnazjum nr 10.
- Dni Wilanowa 2024 - 6 września 2024
- Święto Wisły 2024 - 5 września 2024
- 4. Urodziny Browarów Warszawskich - 5 września 2024