Powstaną 14-metrowe mieszkania na Woli

Powstaną 14-metrowe mieszkania na Woli

Przy Reducie Wolskiej powstaje 8-piętrowy budynek. Nie będzie to jednak kolejny standardowy wieżowiec z normalnymi mieszkaniami.

Każdy z nas chciałby mieć własne mieszkanie od którego w 20 minut rowerem można się dostać do centrum. Oczywiście przeszkadza nam w tym cena tych mieszkań, zazwyczaj zaporowa. Ta sytuacja ma miejsce w każdym dużym mieście na świecie – Nowy Jork, Berlin oraz Tokyo. Statystyki dobitnie wskazują ze mniejsze mieszkania są bardziej opłacalne kosztowo, dlatego znajdą swoich nabywców bardzo szybko. Ta dziwna moda na mikromieszkania wkracza własnie do Warszawy.

W budynku, który jest wznoszony na skrzyżowaniu Wolskiej i Gizów buduje przez firmę Dantex, znajdzie się 80 mieszkań o powierzchni… 14-31 m2. Sama inwestycja nosi zresztą nazwę „Wolska2”, co czytamy jako „Wolska do kwadratu”. Warszawiacy wiedzą, co znaczy słowo „kwadrat” i nowe sąsiedztwo powinni docenić, zaś dewelopera pochwalić za klawy pomysł markietingowy.

– To pierwsza inwestycja w Polsce, oferująca wykończone i wyposażone pod klucz mikroapartamenty, gotowe do zamieszkania lub wynajmu – reklamuje inwestor. – Projekt idealny na start dla osób rozpoczynających samodzielne życie w stolicy, a także tych inwestujących w nieruchomości pod wynajem.

Mając ograniczone fundusze i nie planując zakładania rodziny wygodniej jest zamieszkać 4 km od centrum, niż w większym mieszkaniu na peryferiach. Czy moda na mikromieszkania przyjmie się w Warszawie?

Grzybu

Komentarze