Rozbudowa II linii metra ma zielone światło

Rozbudowa II linii metra ma zielone światło

Nie ma przeszkód do zawarcia umowy z wybranymi wykonawcami rozbudowy II linii metra – stwierdził Urząd Zamówień Publicznych. To ważny krok do podpisania umowy z wykonawcami, wybranymi w trybie przetargu nieograniczonego, na budowę kolejnych odcinków II linii metra.

Urząd Zamówień Publicznych przeprowadził kontrolę procedury przetargowej Metra Warszawskiego dotyczącą rozbudowy II linii metra. Dotyczyła ona odcinka od stacji Rondo Daszyńskiego do torów odstawczych za stacją Księcia Janusza oraz odcinka wschodnio-północnego od stacji Dworzec Wileński do torów odstawczych za stacją Trocka.

W trakcie kontroli UZP wskazał inwestorowi dwie drobne uwagi, wskazując jednocześnie, że nie wymagają one wydania zaleceń pokontrolnych i nie mają wpływu na wynik postępowania. Oznacza to brak przeszkód do zawarcia umowy z wybranymi wykonawcami.

Przypomnijmy, że w 2019 roku powinno powstać sześć kolejnych stacji na II linii metra. Trzy w stronę Woli (Wolska, Moczydło, Księcia Janusza) oraz trzy w stronę Targówka (Szwedzka, Targówek 1, Targówek 2).

Grzybu

Komentarze