Rusza budowa Varso Tower – najwyższego budynku w UE

Rusza budowa Varso Tower - najwyższego budynku w UE
fot. materiały prasowe

Varso Tower to nowa inwestycja biurowa HB Reavis. Słowacki deweloper powstawił na najlepszych architektów. 310-metrowy wieżowiec HB Reavis ma szansę zostać najwyższym budynkiem w Polsce. Dziś nadal na pierwszym miejscu jest Pałac Kultury i Nauki (wraz z iglicą ma 237 metrów), zaś drugim najwyższym budynkiem został Warsaw Spire na warszawskiej Woli. W całej UE nie będzie wyższego budynku, a jedynym konkurentem dla Varso Tower będą trzy budynki w Rosji.

Wieżowiec będzie połączony przejściami z dwoma dodatkowymi budynkami wznoszącymi się na wysokość 80 i 90 m.  Na wysokości 230 metrów powstanie taras z widokiem na Warszawę, to dwa razy tyle co taras w PKiN. W planach są też windy panoramiczne.

Projekt przygotowany w pracowniach Foster&Partners i HRA Architekci rozłożony jest na trzy etapy. HB Reavis zaczyna najpierw budowę części podziemnej, wspólnej dla całości. Dobre przygotowanie inwestycji jest w tym wypadku kluczowe, ze względu na centralne położenie działki, wizję rozwoju miasta, jak również oczekiwania warszawiaków.

 

Grzybu

Komentarze