Siłownie plenerowe z nową „podłogą”

Siłownie plenerowe z nową "podłogą"
fot. ZOM

Miasto poprawia komfort korzystania z siłowni plenerowych. A to dzięki nowemu rodzajowi nawierzchni pod urządzeniami. Ustawione zostaną też stojaki na rowery.

Zamiast trawników równa nawierzchnia – ta zmiana podłoża zadowoli użytkowników siłowni plenerowych zlokalizowanych w parkach Zarządu Oczyszczania Miasta. Nawierzchnie pod sprzętem sportowym, który do tej pory stał bezpośrednio na trawniku, wykonane będą z naturalnej, przyjaznej środowisku mieszanki mineralnej typu HanseGrand. Jest ona odporna na ścieranie i warunki atmosferyczne, nie kruszy się, a za to przepuszcza wodę. Dzięki tej zmianie korzystanie z siłowni będzie znacznie wygodniejsze.

Prace rozpoczęły się od siłowni na Polu Mokotowskim. Nowe nawierzchnie pojawią się także na siłowniach w parku Praskim, Fosa i Stoki Cytadeli oraz w parku Skaryszewskim. W tym ostatnim podłoże będzie nieco inne niż w pozostałych. Wynika to z warunków środowiskowych, czyli większej wilgotności terenu oraz zaleceń konserwatorskich. W Sskaryszaku nawierzchnia siłowni wykonana będzie ze żwiru i wzmocniona kratką trawnikową.

Oprócz „podłóg” nowością będzie również montaż stojaków rowerowych. W czterech parkach postawione zostanie łącznie 23, najwięcej – w sumie 12 – stanie w trzech punktach na Polu Mokotowskim.

Koszt wymiany nawierzchni oraz montażu stojaków rowerowych to 160 tys. zł.

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze