Street Art Doping: Dziura w całym

Street Art Doping: Dziura w całym

Street Art Doping: Dziura w całymю Dziś o godz. 19 organizatorzy zapraszają na wernisaż pracy 1010 przy ul. Mackiewicza 1 (róg Targowej).

Street Art Doping zaprasza na odsłonę drugiej ściany podczas tego rocznego festiwalu.
Po Conorze Harringtonie, który przy Środkowej stworzył pracę pod tytułem „Warsaw Fight Club“ czas na 1010 i jego artystyczną dziurę.

Prace tego niemieckiego artysty polskiego pochodzenia w przestrzeni publicznej zadziwiają odbiorców wciągając w trójwymiarowe dziury, abstrakcyjne i niezwykle sugestywne formy.

„Odkąd pamiętam pociągały mnie dziury. Jest to dla mnie synonim beztroskiego dzieciństwa. Permanentnego odkrywania wszystkiego. Pasjonowały mnie jako otwarcia, złamania, ubytki, niezgody, skróty, przyjemności. Skorzystanie z nich zwykle niosło ze sobą możliwość kosztowania, czegoś co dotąd wydawało się poza zasięgiem. Dziura dawała możliwość opuszczenia peryferii i dostania się do środka czegoś. Czego? No właśnie.”
W 2012 roku hamburski artysta 1010 rozpoczyna kolejny etap w swojej twórczości. Ukrywając ptaszydła, Hamburg zaczynają pokrywać miraże, ułudy, dziury, portale. Różne padają określenia na jego nowe prace. Gigantyczne kaskady koloru, które zapadające się w czerni. Aż chce się wejść. 1010 malując je zaczyna od środka. Wychodzi od czerni, kładąc kolejne coraz jaśniejsze kolory, szukając dziury w całym. Jego murale stają w kontrze do zastanej, znanej mam materii miasta. Trzeba wejść aby zobaczyć czy cokolwiek kryje się w czarności?

1010 absolwent uczelni Design and Illustration, na HAW w Hamburgu swoją aktywność twórczą rozpoczął w 1994 roku. Początkowo były to litery. Dalej zaczęły pojawiać się w towarzystwie liter charaktery, której je wypierały. Te charaktery, to niczym fragmenty greckiej tragedii odskrzydlone, humanoidalne ptaszydła. W międzyczasie podczas lepienia po hamburskim stricie prac zero-jedynkowych [cykl prac, które wykorzystywały fragmenty starych gazet z zerami i jedynkami], jeden z fotografów na swoim blogu autorstwo tych prac zaczyna przypisywać niejakiemu 1010. Tak konstytuuje się pseudonim. .

Street Art Doping jest realizowany dzięki wspraciu m. St. Warszawy.

Partnerami wydarzenia są także: Goethe Institut, Urząd Dzielnicy Praga Połdunie, Urząd Dzielnicy Praga Północ oraz Kwiaciarnia Grafiki.

14 lipca – Warszawa
Godz. 18:00 – wycieczka rowerowa po praskich muralach – start Kwiaciarnia Grafiki
Godz. 19:00 – wernisaż ściany 1010 – ul. Mackiewicza 1 / Targowa

HK
Latest posts by HK (see all)

Komentarze