Światowe koncerty w La Boheme
9 października 2018, godzina 19.45 – Ragnar Ólafsson [ Islandia, singer-songwriter ] https://www.facebook.com/events/338255556731971/
To wszechstronny muzyk, multiinstrumentalista i kompozytor z Islandii. Jest członkiem-założycielem kilku zespołów, z którymi wydał kilkanaście albumów. Grał w tych kapelach bardzo różnorodne gatunki – od jazzu, przez muzykę operową, ludową, pop, rock aż po metal.
Najbardziej znaną z jego grup jest Árstíðir, z którymi wydał cztery albumy studyjne (dwa dotarły do szczytu listy najpopularniejszych płyt na Islandii) i koncertował w ponad 30 krajach.
Artysta napisał też muzykę do kilku filmów.
W 2016 Ragnar Ólafsson rozpoczął solowy projekt pod własnym nazwiskiem, pokazując kolejną stronę swojej twórczości. Tym razem to spokojne, nastrojowe granie w klimatach singer-songwriter, folk, alt country.
Ragnar Ólafsson przyleci do Polski na krótką trasę koncertową. Promować będzie debiutancki album „Urges”, który zebrał już pierwsze bardzo pozytywne recenzje w prasie muzycznej.
14 października 2018, godzina 19.00 -Becaye Aw (Mauretania/Senegal) https://www.facebook.com/events/2135018760096979/
Becaye to muzyk samouk, bard i gawędziarz, który za pomocą muzyki i słów opowiada o Afryce…i nie tylko. Na solowych koncertach w ramach trasy w Polsce wystąpi artysta bezpośredni i spontaniczny – łączący opowieść z muzyką, z zapewnieniem, że jego ponadgodzinny występ pozostawi w każdym z nas długotrwały ślad i zmieni na zawsze światopogląd! Becaye urodził się w Mauretanii i dorastał w Senegalu. Znakomity gitarzysta i wokalista, mistrz afrykańskiego stylu gitararowego właściwego dla rejonu Mauretanii, Senegalu i Mali. Jego technika gry na gitarze przypomina tradycyjną harfę kora zachodniej Afryki. Artysta śpiewa w języku ojczystym i sięga naturalnie po bogate i różnorodne tradycje muzyczne grup etnicznych z Afryki Zachodniej – a w szczególności rodu Fulani do którego Becaye należy.
15 października 2018, godzina 19..00 – Chris Mossop (Szkocja) https://www.facebook.com/events/2107335306171250/
Chris Mossop jest szkockim piosenkarzem i autorem piosenek mieszkającym w Londynie. Gra na gitarze akustycznej. Tworzy muzykę w stylu indie folk inspirowaną takimi artystami jak: Damien Rice, John Butler Trio, Paolo Nutini, Snow Patrol, David Grey, Stereophonics, Ben Howard. Ceniony za głos angażujący publiczność i szczerość na scenie.
Jest finalistą nagrody „Billy Kelly”’ Songwriters award w Glasgow. Grał w prestiżowych miejscach w Wielkiej Brytanii, takich jak „The Borderline”, „Glasgow Royal Concert Hall” i „The Edinburgh Fringe festival”.
Forth One Radio napisało o nim „Zdecydowanie warty obejrzenia”
Rok temu rzucił stałą pracę i postanowił 100% swojego czasu poświęcić muzyce. Koncerty w Warszawie kończą jego podróż po Europie z gitarą. Po Szwajcarii, Holandii i Niemczech, Polska jest ostatnim miejscem, gdzie się zatrzymać na moment, poznać ludzi i podzielić z nimi tym co kocha najbardziej czyli swoją muzyką.
16 października, godzina 20.00 0 Halla Nordfjörd (Islandia) – https://www.facebook.com/events/274533306457077/
– To najlepsza Islandka wśród songwriterek i najlepsza songwriterka wśród Islandek – piszą polskie media. Gra i śpiewa proste, piękne piosenki na gitarę i wokal. Artystka za swoją płytę „Bridge” zebrała pozytywne recenzje w prasie islandzkiej, polskiej i europejskiej. W październiku przyleci do naszego kraju na krótką trasę koncertową.
Oddajmy głos polskim dziennikarzom:
„Aktivist”: Piękny, ściszony wokal i niezwykle urocze melodie, które gra na swojej gitarze, świetnie się komponują, wprawiają w melancholijny nastrój i budzą nostalgię. Jej utwory sprawiają wrażenie intymnych, „małych”, a przez to prawdziwych.
„Przekrój”: Halla wkrótce będzie gwiazdą. Wtedy będziecie mogli się pochwalić, że słyszeliście ją wcześniej w którymś z polskich miast.
„Gazeta Wyborcza”: Główny atut Halli Nordfjörd to głos. Głęboki i lekki zarazem, jego barwa ma w sobie interesującą bezpretensjonalność i coś kojącego: przykuwa uwagę i zarazem relaksuje. Pierwsze skojarzenie? Tori Amos.
„Modny Kraków”: Blond dziewczyna o czystym, ładnym głosie i delikatne dźwięki gitary. Styl, który powinni polubić słuchacze Tori Amos, Björk i Norah Jones. Gdyby Halla grywała co wieczór w jednej z krakowskich knajp, na pewno chętnie bym tam zaglądał.
Portal „All In Poznań”: Halla Norðfjörð to najlepsza Islandka wśród songwriterek i najlepsza songwriterka wśród Islandek.
Portal „Uwolnij Muzykę”: Delikatna songwriterka z Islandii, za którą się tęskni i która śpiewa proste, akustyczne piosenki. To był zdecydowanie jeden z najbardziej magicznych wieczorów tego roku. Pozostawiła straszliwy niedosyt, bo na jej koncerty mógłbym chodzić prawie codziennie.
18 listopada 2018, godzina 19.00 – ROY EINAR DRENG (Norwegia) – https://www.facebook.com/events/2458101767535154/
ROY EINAR DRENG – norweski piosenkarz, autor tekstów, kompozytor i gitarzysta. Twórca muzyki w dużej mierze inspirowanej folkiem brytyjskim i norweskim. W swoim kraju jest znaczącą postacią sceny country blues, folk i ballad. Największą inspiracją jest dla niego twórczość Boba Dylana. Często wykonuje covery utworów Dylana na festiwalach i koncertach poświęconych temu artyście. Występował na scenie wspólnie z Brucem Springsteenem oraz Elliotem Murphy. Przez wiele lat przyjaźnił się z Larrym Campbellem, głównym gitarzystą Dylana. Koncertuje solowo lub z zespołem po nazwą ROY EINAR DRENG & FRIENDS.
Podczas jesiennej trasy koncertowej w Polsce towarzyszył mu będzie jeden z członków zespołu, znakomity szkocki skrzypek RONNIE GERRARD. Jako duet doskonale współbrzmią wokalnie oraz instrumentalnie przy użyciu gitary, harmonijki, skrzypiec i cytry. Zaprezentują nam bardzo energetyczne show złożone ze świetnej muzyki do świetnych tekstów i sporej dawki norwesko-szkockiego humoru. W 2016 roku z zespołem R.E. Dreng&Friends wydał swoją trzecią płytę „ Middle of the Night”,również w wersji winylowej. Utwory są dostępne na wszystkich kanałach streamingowych jak Spotify, Tidal etc. Obecnie pracuje nad czwartym albumem.
6 grudnia 2018, godzina 20.00 – Elinborg [ Wyspy Owcze ] na trasie w Polsce! https://www.facebook.com/events/305443043367263/
To piosenkarka i autorka tekstów z Wysp Owczych. „Od małego” występowała i tworzyła muzykę. Urodziła się i wychowała na w miejscowości Syðrugøta, gdzie mieszka około 430 osób.
W 2015 roku wydała swoją pierwszą EP z czterema piosenkami w swoim ojczystym języku, kilka miesięcy później otrzymała nagrodę za Debiut Roku na Wyspach Owczych (Faroese Music Awards). W 2017 roku wydała swój pełnowymiarowy album.
Elinborg pisze utwory, które są bardzo osobiste i opisują różne doświadczenia artystki. Zaśpiewane są jej miękkim i krystalicznie czystym głosem. Ona sama określa swój styl jako „folk – pop”.
Mysłowicka 1, 00-001 Warszawa, Polska
- 10. Warszawski Festiwal Filmów Koreańskich - 2 października 2024
- XVIII edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatru Lalek i Animacji Filmowych dla Dorosłych „Lalka też człowiek” - 24 września 2024
- WZORY – Targi Rzemiosła – Jesień 2024 - 20 września 2024