Za tydzień wracają rowery miejskie

Za tydzień wracają rowery miejskie

Już za tydzień rozpocznie się piąty sezon Warszawskiego Roweru Publicznego – Veturilo. W nocy z poniedziałku na wtorek (29.02/01.03) firma Nextbike Polska, uruchomi system, a mieszkańcy po trzymiesięcznej przerwie, ponownie będą mogli korzystać z sieci wypożyczalni, obejmującej 204 stacje i 3 039 rowerów.

Veturilo wraca po przerwie zimowej, która trwała ostatnie trzy miesiące. Ten czas poświęcono na konserwację systemu, naprawy rowerów oraz przygotowanie infrastruktury na kolejny, wymagający sezon. Inauguracja nastąpi zgodnie z planem na początku przyszłego tygodnia – w nocy z poniedziałku na wtorek.

Rowery na stacjach zaczną się pojawiać wcześniej, ale cały system zostanie uruchomiony jednocześnie, chwilę po północy 1 marca. Prosimy wszystkich naszych użytkowników o cierpliwość – podkreśla Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska. – Ostatnie dni przed startem to najlepszy moment, by sprawdzić stan swojego konta Veturilo i dokonać niezbędnego doładowania, jeśli jest taka potrzeba – dodaje.

W sezonie 2016 stołeczni rowerzyści będą mieli do dyspozycji 3 039 rowerów i 204 wypożyczalnie. Ponadto użytkownicy nadal będą mogli korzystać z 10 tandemów, które przed rokiem cieszyły się rekordową popularnością oraz z „Veturilko”, czyli pierwszej na świecie stacji rowerów publicznych dla dzieci (Al. Niepodległości – Batorego).

Sezon 2015 był rekordowy od względem popularności rowerów miejskich w Stolicy. Od początku marca do końca listopada odnotowano 1 975 083 wynajmów oraz 82 658 rejestracji nowych użytkowników.

Równocześnie ze startem Warszawskiego Roweru Publicznego, nastąpi uruchomienie wypożyczalni w Grodzisku Mazowieckim i Konstancinie-Jeziornie. Podobnie jak w ubiegłym sezonie, tamtejsi rowerzyści będą mieli do dyspozycji 5 stacji i 55 jednośladów Konstancińskiego Roweru Miejskiego oraz 9 stacji i 65 jednośladów Grodziskiego Roweru Miejskiego.

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze