Ulicę Namysłowską czeka gruntowny remont

Ulicę Namysłowską czeka gruntowny remont
fot. Twoja Praga
Namysłowska jeszcze w tym roku zyska nie tylko nową powierzchnie, ale również chodniki oraz oświetlenie. Niestety nie pojawią się nowe miejsca postojowe.

Drogowcy biorą się za remont Namysłowskiej. Ulica mieszcząca się na Pradze Północ do końca sierpnia ma przejść duży remont. Ten jest potrzebny, bo dziś dziury w drodze i gigantyczne kałuże skutecznie psują kierowcom nerwy.
Dlatego wymieniona zostanie nawierzchnia, pojawią się też nowe chodniki i co ważne – przebudowane zostaną kratki ściekowe i włazy.

– W ramach robót sfrezowana zostanie warstwa bitumiczna nawierzchni, rozbierzemy stare i zniszczone krawężniki oraz opaskę drogi, usuniemy stare płyty z chodników, zjazdów i przystanków autobusowych – informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Ulica zyska zupełnie nowe oświetlenie. A co z parkingami? Dwa lata temu wzdłuż Namysłowskiej zmieniła się organizacja ruchu. Pojawiły się azyle dla pieszych i tym samym ubyło miejsc postojowych. Na razie nie ma jednak planu wytyczenia nowych miejsc parkingowych.

Wykonawca wyłoniony w przetargu ma czas do 30 sierpnia na remont ulicy Namysłowskiej.

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze