Wola chce zapobiec likwidacji Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi nr 37 „Bajkowy Świat”

Wola chce zapobiec likwidacji Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi nr 37 „Bajkowy Świat”

Miasto musi zwrócić nieruchomość, na której znajduje się Przedszkole przy ul. Szlenkierów 8. Dzielnica aby nie dopuścić do likwidacji placówki znalazła już blisko 4,5 mln zł na wykup gruntu od spadkobierców poprzednich właścicieli.

Przedszkole nr 37 przy ul. Szlenkierów 8 powstało w 1952 roku, a od 2002 roku jest to placówka z oddziałami integracyjnymi. Niestety nieruchomość, na której znajduje się budynek miasto musi zwrócić spadkobiercom dawnych właścicieli. Radni Platformy Obywatelskiej w Radzie Dzielnicy Wola zwrócili się już do Zarządu Dzielnicy z wnioskiem o wykupienie gruntu, tak aby nie dopuścić do likwidacji przedszkola. – Wola bardzo szybko się rozwija, a to powoduje, że musimy zapewnić miejsca w przedszkolach coraz większej liczbie dzieci. Musimy tworzyć nowe placówki i nie możemy pozwolić sobie na likwidację istniejących przedszkoli – podkreśla Joanna Tracz-Łaptaszyńska, przewodnicząca Komisji Edukacji i Infrastruktury Oświatowej Rady Dzielnicy Wola.

Niezwykle istotny jest także fakt, iż przedszkole „Bajkowy Świat” to placówka z oddziałami integracyjnymi. – Rola tego typu placówek oświatowych jest niezastąpiona. Dzięki nim dzieci niepełnosprawne mają łatwiejszy dostęp do fachowej opieki i rehabilitacji. Przedszkole „Bajkowy Świat” to także wykwalifikowana kadra z bogatym doświadczeniem w pracy z dziećmi niepełnosprawnymi – mówi Magdalena Huszno, radna PO w Radzie Dzielnicy Wola.

Zarząd Dzielnicy przychylił się do wniosku radnych i już zaproponował zmiany w budżecie, tak aby wygospodarować blisko 4,5 mln zł na wykup gruntu. – Ta sprawa jest dla nas absolutnym priorytetem. Już 16 czerwca przedstawimy radnym naszej dzielnicy propozycje zmian budżetowych. Następnie te zmiany będzie musiała zaakceptować Rada Warszawy – mówi Krzysztof Strzałkowski, Burmistrz Dzielnicy Wola. Z wcześniejszych zapowiedzi pełnomocnika spadkobierców wynika, że istnieje zainteresowanie propozycją wykupu gruntu.

W najbliższych dniach odbędzie się natomiast spotkanie z Radą Rodziców oraz kadrą pedagogiczną przedszkola. – Chcemy przedstawić harmonogram działań, którego celem będzie wykup gruntu – mówi Burmistrz Strzałkowski.

5c77e5b1-7da1-4d79-8e6c-59b54853f811

HK
Latest posts by HK (see all)

Komentarze