Wykonane na prawym brzegu. Premiera mapy rzemieślników Pragi-Południe

Wykonane na prawym brzegu. Premiera mapy rzemieślników Pragi-Południe

Jakie branże rzemieślnicze przetrwały do dziś na terenie Kamionka i Grochowa? Z jakimi wyzwaniami wiąże się prowadzenie małej przedsiębiorczości? Czy te części miasta miały od zawsze charakter stricte przemysłowy? Jakie żyjące dziedzictwo warto ocalić? Na te pytania odpowiedzi znajdziecie przy okazji prezentacji kolejnej mapy teleadresowej miejskich wytwórców.

Poza tradycyjnymi warsztatami prowadzonymi przez doświadczonych mistrzów zobaczycie także pracownie działające na pofabrycznym terenie przy ul. Podskarbińskiej 32/34, które można nazwać centrum nowego rzemiosła. To już ostatnie z takich miejsc w Warszawie, gdzie młodzi wytwórcy, artyści i designerzy mogą korzystać z dużych poprzemysłowych przestrzeni.

Mapa rzemieślników Pragi-Południe przygotowana przez Stowarzyszenie Miasto Jest Nasze we współpracy z Muzeum Warszawskiej Pragi zawiera blisko sto adresów pracowni, zakładów i warsztatów. Tu druga wspólna realizacja, po ubiegłorocznej mapie „Do rzemieślnika na Pragę” z adresami wytwórców z Pragi Północ (link).

Prowadzenie spotkania: Katarzyna Chudyńska-Szuchnik, kuratorka cyklu, Stefan Gardawski, koordynator mapy rzemieślników Pragi-Południe, Stowarzyszenie Miasto Jest Nasze.

W spotkaniu udział wezmą członkowie Stowarzyszenia Miasta Jest Nasze: Anna Jarzębska, Stefan Gardawski oraz Anna Oleksiak. Wśród zaproszonych gości nie zabraknie też samych rzemieślników, którzy opowiedzą o swojej pracy. Będą to:
– Zdzisław Budzyński prowadzący od ponad 40 lat swoją Pracownię Kuśnierską na Grochowie;
– Gaweł Aleksandrowicz z Pracowni Rowerowej Endemit;
– Agata Klimkowska, Tosia Kiliś z Fenek Studio – Porcelana użytkowa;
– Tamara Obłamska – Rozmus – Introligatornia Rozmus.

23 Marca 2017, godzina: 18.00
Muzeum Warszawskiej Pragi, ul. Targowa 50/52, sala konferencyjna, wstęp wolny.

Grzybu

Komentarze