Zmiana opłat za parking przy lotnisku Włochy

Zmiana opłat za parking przy lotnisku Włochy

Od dzisiaj, 24 kwietnia 2015, zmienia się opłata za parking przy lotnisku Chopina. Płata będzie naliczana nie za każdą godzinę, a za co 30 min postoju.

Taka zmiana ma na celu  ułatwić życie kierowcom, którzy zostawiają samochód na parkingu dosłownie na 5-20 minut i wcześniej byli zmuszeni płacić za całą godzinę.  Przez pierwsze 2 godziny opłata będzie naliczana co 30 minut, później co godzinę.

Według statystyk lotniska przeciętny kierowca zostawia samochód na parkingu na ok 1,5 godziny, wprowadzona zmiana pozwoli kierowcom płacić mniej niż dotychczas.

Na parkingu wielopoziomowym przy hotelu, w bezpośrednim sąsiedztwie z Terminalem A , za każde 30 min kierowca musi zapłacić 5 zł (przez pierwsze 2 godziny), później 10 zł za każdą kolejną rozpoczętą godzinę. Przypominamy, że wcześniej opłata za godzinę stanowiła 8 zł, czyli oprócz zmiany w organizacji opłat wzrosła też cena.

Na parkingu otwartym P3 , obok terminalu autokarowego, za 30 minut kierowca musi zapłacić 4 zł (wcześniej 6 zł za godzinę), powyżej 3 godzin każda kolejna będzie kosztować 10 zł.

Także zmieniają się ceny postoju długoterminowego (parking P4). Od dzisiaj pierwsza doba postoju (niezależnie od godzin) kosztuje 60 zł, druga i trzecia po 30 zł każda, a za każdą kolejną zapłacimy 10 zł.

Żródło: http://tvnwarszawa.tvn24.pl/

 

HK
Latest posts by HK (see all)

Komentarze