Warszawskie Dni Recyklingu

Warszawskie Dni Recyklingu

W sobotę, 25 kwietnia, rozpoczynają się Warszawskie Dni Recyklingu. Na Pradze Południe odbędzie się piknik, na których przyniesione surowce wtórne, będzie można wymienić na sadzonki. Natomiast w niedzielę, 26 kwietnia przed Pałacem Kultury i Nauki, odbędzie się wielki, rodzinny finał akcji.
– Głównym celem imprezy jest promocja postaw i zachowań proekologicznych. W zamian za przekazane surowce, warszawiacy otrzymają różnorodne sadzonki kwiatów, krzewów i ziół. W zeszłym roku organizatorzy rozdali ponad 30 tysięcy sadzonek!

To już dziesiąta edycja akcji, cieszącej się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców, którzy uczestniczą w niej całymi rodzinami. Dzieci od najmłodszych lat poprzez udział w konkursach, warsztatach uczą się postaw proekologicznych i właściwego segregowania odpadów.
Warszawskie Dni Recyklingu to cykliczna impreza, której celem jest szerzenie zachowań przyjaznych środowisku oraz promowanie wśród warszawiaków recyklingu jako szansy na rozsądne gospodarowanie ograniczonymi zasobami naturalnymi Ziemi. W trakcie zeszłorocznej edycji organizatorzy zebrali ponad 30 tys. kg odpadów segregowanych suchych (plastik, papier, metal), prawie 14 tys. kg szkła oraz ponad 35 tys. kilogramów „elektrośmieci”.
Wydarzenie, wzorem roku ubiegłego, zostanie zrealizowane w 18 odsłonach dzielnicowych w sobotę, 25 kwietnia w godzinach 10.00-13.00. W każdej dzielnicy będzie funkcjonował punkt informacyjno-edukacyjny dotyczący nowych zasad segregowania odpadów oraz zbiórka: plastiku, metalu, papieru, szkła i elektrośmieci. W tym dniu, sobotnie punkty zbiórki elektrośmieci będą przeniesione w miejsca, w których odbywają się edycje dzielnicowe Warszawskich Dni Recyklingu.

Na uczestników czekają atrakcje:

* sadzonki krzewów, kwiatów i ziół w zamian za przyniesione surowce (plastik, metal, papier, szkło, elektrośmieci),
* konkursy i zabawy dotyczące segregacji surowców m.in. gra komputerowa recycledrop,
* warsztaty m.in. lepienie z masy papierowej pochodzącej z recyklingu, eko biżuteria, drugie życie T-shirta ,
* przetwarzanie papieru i tektury: omówienie cyklu życia papieru, warsztaty z czerpania papieru z elementami ozdobnymi, budowanie kartonowego miasta przyszłości, wskazanie możliwości ponownego wykorzystania papieru i tektury.
* przetwarzaniu plastiku: wskazanie możliwości ponownego wykorzystania plastikowych opakowań (polar, plastikowe pudełka), proces butelki plastikowej – nadane jej „nowego życia”
* upominki i materiały edukacyjne

Będzie również można dowiedzieć się o nowych zasadach selektywnego zbierania odpadów w miejskim punkcie informacyjnym. Na stoiskach przygotowanych przez miasto zaplanowano ciekawe i różnorodne warsztaty dla dzieci, na których uczestnicy będą uczyli się jak wykonać eko biżuterię czy stworzyć eko robota.

Uczestnicy finału będą mieli okazję zobaczyć nowoczesną i ekologiczną śmieciarkę zasilaną gazem ziemnym (CNG) czy zbudować instrumenty z plastikowych odpadów.

25 kwietnia ul. Grochowska 274

26 kwietnia Pałac Kultury i Nauki

Wstęp wolny!

 

HK
Latest posts by HK (see all)

Komentarze