Darmowe ozdoby świąteczne z motywem Warszawy

Święta Bożego Narodzenia nadchodzą wielkimi krokami. Już w ten weekend, 16 i 17 grudnia, w Warszawie będą do wzięcia świąteczne zawieszki. Ponad 18 tysięcy ozdób choinkowych będzie czekać na sześciu słupach stojących w różnych dzielnicach stolicy.

To już trzecia edycja tej akcji. W tym roku wydarzenie potrwa od godz. 10:00 do 17:00. Przez ten czas na każdym ze specjalnych słupów Warexpo, zawieszki będą uzupełniane, tak by ozdób starczyło dla wszystkich chętnych. Ozdoby wykonane z filcu przedstawiają syrenkę warszawską, a także podobiznę legendarnego samochodu Warszawa z choinką na dachu.

Świąteczne zawieszki będzie można znaleźć na słupach w następujących lokalizacjach:

  1. przy pl. Narutowicza i Słupeckiej;
  2. przy ul. Marszałkowskiej na rogu z ul. Wspólną;
  3. al. Solidarności od strony cerkwi;
  4. na pl. Wilsona przy wejściu do metra;
  5. na rondzie Waszyngtona od strony Stadionu Narodowego;
  6. na pl. Unii Lubelskiej róg ul. Polnej.

W ozdoby choinkowe można się także zaopatrzyć na odbywających się w Warszawie jarmarkach. Główny Jarmark Bożonarodzeniowy na Starym Mieście przy Międzymurzu Piotra Biegańskiego potrwa do 7 stycznia 2024 r. Na straganach można znaleźć rękodzieło, wytwory rzemieślnicze i artystyczne oraz kulinarne przysmaki. Jarmark jest czynny od niedzieli do czwartku w godzinach od 11.00-20.00, w piątki i soboty – 11.00-21.30, 25 i 26 grudnia – 11.00-21:30.

Mniejsze jarmarki i bazary świąteczne zaplanowano w wielu dzielnicach Warszawy. W planie jeszcze 16 grudnia, w godz. 12.00-18.00 na Bemowie  finał akcji „Choinka pod choinkę”. Prócz losowania tysiąca drzewek będą gwiazdkowe warsztaty i jarmark rękodzieła. Wydarzenie przed Urzędem Dzielnicy Bemowo (ul. Powstańców Śląskich 70). A w dniach 16-17 grudnia, w godz. 11.00-20.00 odbędzie się weekendowy jarmark na Plaży Wilanów.

Od 19 do 22 grudnia w godz. 12:00 – 20:00 odbędzie się Wawerski Jarmark Bożonarodzeniowy na parkingu za Urzędem Dzielnicy Wawer (ul. Żegańska 1). W programie zabawy i konkursy dla dzieci, spotkanie ze Świętym Mikołajem, świąteczne warsztaty cukiernicze i plastyczne, teatrzyk kamishibai, gra miejska, porady dla seniorów, konsultacje zdrowotne. Na najmłodszych mieszkańców będzie czekać bezpłatna karuzela i kolejka. DJ zagra świąteczne melodie i wprowadzi wszystkich w magiczny nastrój. Będzie można zrobić zakupy w świątecznych budkach.

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze