Waźność unijnego paszportu COVID została zmniejszona

Od lutego 2022 r. ważność Unijnych Certyfikatów COVID (UCC) zostanie skrócona do 270 dni. Jesteś już w pełni zaszczepiony lub przyjąłeś dawkę przypominającą? Od 1 lutego Twój certyfikat nie będzie ważny już rok, a 270 dni.

Obecnie po zaszczepieniu pełnym cyklem, przyjęciu dawki przypominającej lub dawki dodatkowej twój UCC jest ważny rok. Od 1 lutego 2022 r. ważność certyfikatu będzie wynosić 270 dni. Data ważności jest liczona od ostatniego szczepienia.

UCC możesz pobrać po zalogowaniu na Internetowe Konto Pacjenta (IKP) lub mieć je stale przy sobie w aplikacji mojeIKP. Jeśli nie masz dostępu do internetu i nie posiadasz aplikacji na swoim telefonie, możesz udać się do właściwego punktu szczepień w celu uzyskania wydrukowanego UCC.

Dowiedź się więcej na temat Unijnego Certyfikatu COVID

Ważność UCC po dawce przypominającej także skrócona

Dawka przypominająca podawana jest, kiedy jesteś w pełni zaszczepiony (po przyjęciu dwóch dawek szczepionki lub jednej dawki szczepionki J&J). Dzięki niej poprawisz, utrwalisz oraz przedłużysz ochronę przeciw COVID-19.

Pamiętaj, że w przypadku przyjęcia dawki przypominającej, ważność Twojego certyfikatu również zostanie skrócona do 270 dni.

Jesteś osoba z obniżoną odpornością? Możesz przyjąć dawkę uzupełniającą szczepienia przeciw COVID-19 już po 28 dniach. Zaszczepione mogą być osoby, u których odpowiedź immunologiczna na szczepienie mogła być niewystarczająca.

W tym przypadku od 1 lutego 2022 r. ważność twojego certyfikatu także zostanie skrócona do 270 dni, licząc od daty szczepienia dawką dodatkową.

Grzybu

Komentarze