Zmiany obostrzeń od 12 lutego

W ramach określonego reżimu sanitarnego otwarte zostaną hotele, stoki, kina, teatry, baseny. Nowe zasady będą obowiązywały na razie przez dwa tygodnie. Rząd chce powolnego powrotu do normalności, stale jednak przypominając, że pandemia trwa. Każdego dnia do szpitali trafiają nowi chorzy, niektórzy przegrywają walkę z wirusem. Pamiętajmy zatem o zasadach bezpieczeństwa i higieny. Miejmy zdrowie nasze, ale też innych zawsze na pierwszym miejscu.

Wprowadzone będą nowe, łagodniejsze zasady bezpieczeństwa. Ponieważ liczba zajętych łóżek i respiratorów jest teraz na stabilnym poziomie, rząd chce wracać do normalności, ale z dużą ostrożnością. Wirus wciąż jest groźny – każdego dnia do szpitali trafiają kolejne osoby z Covid-19. Nadmierne poluzowanie zasad mogłoby doprowadzić do ponownego, dużego wzrostu liczby pacjentów. Dla niektórych Covid-19 jest chorobą śmiertelną. Dlatego niektóre placówki zostaną otwarte, ale w ścisłym reżimie sanitarnym.

Nowe zasady. Nadal w reżimie sanitarnym

Poluzowane zostaną obostrzenia, ale na razie łagodniejsze rozwiązania wejdą warunkowo – na dwa tygodnie. Najważniejsze jest zdrowie i życie Polaków. Dlatego nadal – to bardzo ważne – obowiązują nas wszystkich zasady bezpieczeństwa.

NOWE OBOSTRZENIA – OD 12 LUTEGO DO 26 LUTEGO

  • Wdrożone warunkowo na dwa tygodnie
  • Nadal obowiązuje reżim sanitarny
  1. Hotele  – dostępne dla wszystkich przy zachowaniu reżimu sanitarnego (50% dostępnych pokoi, posiłki serwowane tylko do pokoi, na życzenie gości. Restauracje hotelowe – zamknięte).
  2. Kina, teatry, opery i filharmonie ponownie otwarte – podczas wydarzeń kulturalnych zajętych może być maksymalnie 50% miejsc siedzących. Obowiązują maseczki. Zakaz konsumpcji.
  3. Otwarte baseny. UWAGA! Aquaparki nadal będą nieczynne.
  4. Stoki otwarte.
  5. Otwarte boiska zewnętrzne, korty itp. – wznowiony amatorski sport na świeżym powietrzu.
  6. Siłownie dalej zamknięte.
  7. Restauracje – tak jak do tej pory – będą mogły wydawać posiłki na wynos i w dowozie.
Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze