Kontrole straży miejskiej w komunikacji miejskiej

Ruszyły kontrole związane z przestrzeganiem ministerialnych dyrektyw w sprawie walki z koronawirusem, do których należy obowiązek zasłaniania ust i nosa w środkach transportu publicznego. Chodzi o wzajemną odpowiedzialność i świadomość, a nie karanie za byle co – dlatego zamiast mandatów, osoby które nie mają na twarzy maseczki są proszone o jej założenie.

Jeśli dana osoba nie posiada przy sobie maseczki, strażnicy dysponują nimi i mogą je nieodpłatnie wręczyć – wtedy już nie ma wymówki. Zasłanianie nosa i ust w środkach transportu publicznego należy do obowiązków każdego pasażera. Niestety nie wszyscy stosują się do poleceń władz, niektórzy przez roztargnienie, a inni w ramach protestu przeciwko pandemii. Jednak nie jest ważny powód takiego zachowania, liczy się dbanie o siebie nawzajem – nawet jeśli sprzeciwiamy się globalnej pandemii czy nie wierzymy w śmiertelność koronawirusa, powinniśmy przestrzegać obowiązujących zasad, nie tylko tym samym zmniejszając ryzyko zarażenia siebie lub innych, ale także zapewniając komfort psychiczny osób dookoła nas.

Jednorazowe maseczki ochronne, które rozdają strażnicy, przekazane zostały przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego m.st. Warszawy.

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze