Plażowi wracają nad Wisłę

To hasło brzmi jak ćwiczenie logopedyczne – ale od soboty możemy go z powodzeniem używać podczas wypoczynku nad Wisłą. Na cztery warszawskie plaże – Żoliborz, Rusałka, Poniatówka i Saska – wracają Plażowe i Plażowi.

U Plażowych mieszkańcy i turyści mogą wypożyczyć sprzęt rekreacyjny (leżaki, gry, sprzęt sportowy), zasięgnąć informacji o ofercie działań sportowych i kulturalnych w Dzielnicy Wisła. Mogą także dowiedzieć się, co nad rzeką warto zobaczyć, kiedy i gdzie jest najlepsza okazja do obserwacji przyrodniczych albo co ciekawego dzieje się w Kamieniu.

Misją Plażowych jest także dbanie o bezpieczeństwo i porządek nad Wisłą. W punktach będzie można pobrać worki na śmieci i eko-popielniczki. Jak co roku miasto zaprasza do wspólnych akcji sprzątania brzegów Wisły – warto obserwować facebookowy profil Dzielnicy Wisła(otwiera się w nowej karcie), na którym będą pojawiać się informacje o terminach akcji. Na najbardziej zaangażowanych jak zwykle czekają wiślane upominki.

Tegorocznego hasło kampanii Dzielnicy Wisła – „wspólność” – podkreśla, że rzeka to nasze wspólne dobro. Ratusz zachęca, by wypoczywać , korzystać z uroków nadwiślańskich brzegów, ale pamiętać o pozostawieniu plaż w takim stanie, w jakim chcielibyśmy je zastać następnego dnia. Powinniśmy dbać również o wspólną infrastrukturę i sprzęty. A wieczorem zwrócić pożyczone rzeczy Plażowemu lub Plażowej.

Punkty „Warszawskiego Plażowego” będą funkcjonowały wg harmonogramu:

  • lipiec i sierpień – od poniedziałku do piątku w godz. 14:00-19:00, w soboty i niedziele w godz. 11:00-19:00,
  • we wrześniu – soboty i niedziele w godz. 12:00-18:00.

Główny punkt informacyjny Dzielnicy Wisła znajduje się na bulwarze gen. Pattona w pawilonie na wysokości Muzeum Sztuki

Grzybu

Komentarze