Znane aktorki miałyby czytać komunikaty w metrze

Znane aktorki miałyby czytać komunikaty w metrze

„Kobiecy głos metra” to projekt zgłoszony w ramach tegorocznego budżetu partycypacyjnego. Zakłada nagranie komunikatów wygłaszanych na śródmiejskich stacjach metra przez znane i lubiane artystki.

W pociągach metra komunikaty zapowiadające kolejne stacje czytają lektorzy: Ksawery Jasieński i Maciej Gudowaksi. Na stacjach podziemnej kolejki informacje są już jednak czytane przez syntezator. To może się zmienić dzięki projektowi „Kobiecy głos metra”.

Z uwagi na to, że chcielibyśmy wprowadzić pewną równowagę płci pomyśleliśmy, że fajnym pomysłem byłoby, gdybyśmy na peronach słyszeli kobiece głosy. Na każdej stacji słyszelibyśmy głos innej Pani. Chcielibyśmy zaprosić do współpracy artystki, których twórczość jest związana z Warszawą – mówi Radiu Kolor Grzegorz Walkiewicz ze Stowarzyszenia Warszawa Obywatelska.

Pomysłodawcy projektu proponują, aby komunikaty czytały następujące artystki:

Danuta Stenka
Maria Peszek
Magdalena Cielecka
Lena Piękniewska
Sonia Bohosiewicz
Stanisława Celinska
Krystyna Czubówna
Mela Koteluk
Marta Lipińska
Anna Seniuk
Teresa Lipowska
W momencie kiedy zaczną się dyskusje nad projektami, to oczywiście zaczniemy nawiązywać kontakt z Paniami wstępnie wytypowanymi. Liczymy na pozytywny odbiór tego projektu – przyznaje z uśmiechem Grzegorz Walkiewicz.

Grzybu

Komentarze